Kırşehir Valisi H.Mete Buhara, Ahi Evran Külliyesi'nde Ticaret Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanları ile bir araya gelerek tüm Kırşehirlileri 18-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Ahilik Haftası Kutlamaları’na davet etti.

Vali H. Mete Buhara, 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası etkinliklerine yoğun bir katılımın olacağını düşündüklerini belirtti.

Tüm kurumlara ve Kırşehir Halkı'na çağrıda bulunan Vali H. Mete Buhara, "Ahilik Teşkilatımızın kurucusu Ahi Evran-ı Veli’yi anmak, Ahilik değerlerini yaşamak ve yaşatmak amacıyla ilimizde her yıl düzenlenen Ahilik Haftası etkinleri bu yıl 18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Ahilik değerlerini gelecek nesillere aktarmak ve Ahiliğin Başkenti olarak Kırşehir’in adını ulusal ve uluslararası alanda hakkıyla duyurmak amacıyla Ahilik Haftasını bu yıl da birbirinden özel program ve etkinliklerle kutlayacağız.

Ekonomik ve kültürel yaşantımızın en önemli değerlerinden olan Ahilik; dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, hoşgörünün, bilginin, cömertliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın yaşamla iç içe geçmiş halidir.

Ahi Evran-ı Veli’nin ‘Hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir, akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir’ düsturuna uygun olarak şehrimizin ev sahipliğinde; Ticaret Bakanlığımızın destekleri ile Valiliğimiz, Belediye Başkanlığımız, Kırşehir Ahi Evran Üniversitemiz, TOBB, TESK, TESKOMB ve esnaf teşkilatlarımızın yanı sıra ilimizdeki tüm kurumların katılımı ile düzenlenen etkinliklerin en iyi şekilde icra edilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

18 Eylül Pazartesi günü saat 09.00’da Kırşehir Kalesinden top atışı ile başlayacak Ahilik Haftası kutlamaları 23 Eylül Resmî programın icrası ile tamamlanacaktır" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)