Kırşehir'de ezber bozan seçim çalışması

200 TL'lik banknotlar yollara saçıldı

DEVA Partisi Kırşehir'de ezber bozan bir seçim çalışması yaptı. 200 TL'lik banknotlar yollara, vatandaşların yoğun olarak kullandığı bölgelere saçıldı.

Türkiye'nin 81 ilinde aday göstererek seçimlere giren DEVA Partisi Kırşehir'de Bayram Yıldız'ı aday olarak göstermişti.

Yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren Bayram Yıldız, Kırşehir'de dikkat çeken bir seçim çalışması yaptı. 200 TL'lik banknot görünümlü kağıtları Kırşehir sokaklarına bırakan DEVA Partisi, 200 TL'lik banknotların iç yüzünde ise 200 TL'nin şu anki DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Ekonomi Bakanı olduğu dönemdeki alım gücüne dikkat çekildi ve neler alındığı belirtildi.

Kağıtlarda, Babacan döneminde 200 TL ile alınabilecek ürünler sıralandı:

5 gram altın

15 kilogram et

25 kilogram peynir

45 kilogram ayçiçek yağı

130 dolar

Bu listeyle, DEVA Partisi'nin ekonomik yönetimine ve AK Parti döneminin alım gücüne dair vurgu yapıldı. Ayrıca, 25 yaşındaki aday Bayram Yıldız da genç bir Mimar olarak Kırşehir'i yönetmeye talip olduğunu belirtti. Kırşehir’de yapılan bu seçim çalışması kısa sürede sosyal medyada yankı uyandırdı.

Yolda bulduğu 200 TL'lik banknot broşürün videosunu çekerek sosyal medyasında yayınlayan bir vatandaşın görüntüsü Türkiye'de gündem oldu. Video kısa sürede milyonlarca kez izlendi.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)