KIRŞEHİR Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine destek olmaya yönelik dizayn edilen çocuk oyun odası faaliyetine başladı.

İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından çocuklar için dizayn edilen oyun odası, İl Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal'ın katılımıyla faaliyete başladı. İlk olarak Kırşehir 80. Yıl Anaokulu öğrencileri tarafından ziyaret edilen oyun odasında, çocuklar hem eğlendi hem de öğrendi.

Kartal'ın misafir ettiği 80. Yıl Anaokulu öğrencileri, Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesinde açılan oyun odasında oyunlar oynayarak, trafik kurallarının yer aldığı kitabı incelediler. 
İl Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal'ın koordinesinde yürütülen çalışmayla işlemleri için kuruma gelen vatandaşların çocukları için bir oda "oyun odası" olarak hazırlandı.

Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan oda ile vatandaşın emniyette geçirdiği sürede onlarla birlikte gelen çocukların sıkılmaması amaçlandı. Odanın duvarları, çizgi film karakterleri ve hayvan resimleriyle boyandı. Çok sayıda oyuncak da konulan oda, çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için hizmete açıldı.

Öte yandan kent merkezindeki bir anaokulu öğrencileri ise yeni açılan çocuk oyun odasını ziyaret ederek, eğlendi. İl Emniyet Müdürü Kartal, minik öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti ve onlara boyama kitabı hediye etti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)