Kırşehir Kent Konseyi işbirliği ile yapılan Kadın Emek Pazarı, Cacabey Meydanı’nda Kırşehir halkına hizmet vermeye devam ediyor. Şükran Topal Tosun, 2 yıl önce hobi olarak başladığı nakış işlemeceliğiyle ev ekonomisine katkıda bulunuyor.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun, “Kadınlar daha güçlü, daha bilinçli ve daha sorumlu olduğu zaman toplum da daha güçlü olacaktır” sözleri üzerine Cacabey Meydanı’nda kadınlar tarafından sergilenen el emeği göz nuru ürünlere Kırşehirliler yoğun ilgi gösteriyor.

Kendi el emeği göz nuru ürünlerini Cacabey Meydanı’nda sergileyen kadınlar ev ekonomisine katkıda bulunmak için satışlarını gerçekleştirdiklerini söylediler.

El emeği ürünlerinin satışını yapan Şükran Topal Tosun, “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada;

Kadın Emek Pazarı’nda 2.yılım. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Gayet günlerimiz eğlenceli geçiyor. Cacabey Meydanı’nda olunca da yaşadığımız eğlence ikiye katlanıyor. Öncelikle Kırşehir Belediyesi’ne böyle bir etkinlik düzenlediği için ve bizlere yardımcı olduğu için çok teşekkür ediyorum. El emeği göz nuru ürünlerimizi sergilemeye devam ediyoruz. Halkımızı Cacabey Meydanı’ndaki stantlarımıza bekliyoruz" dedi.

HER YIL KENDİNE FARKLI HOBİLER EDİNİYOR

Her yıl kendine farklı hobiler edindiğini söyleyen Şükran Topal Tosun, "Hemşehrilerimizin talebi bir gün oluyor çok iyi, bir gün oluyor durgun geçiyor. Ben nakış yapmayı çok seviyorum, işlemeyi seviyorum. Boş durmayı hiç sevmiyorum. Her yıl kendime bir hobi ediniyorum. 2 yıldır da nakış işleriyle ilgileniyorum. Çantalar, dekorlar işlemeyi dair herşeyi yapabiliyorum” ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)