Cacabey Meydanı’nda düzenlenen 100. Yıl kutlaması çelenklerin sunulması ve saygı duruşunda bulunulması ile başladı. Törene CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Akpınar Belediye Başkanı Şükrü Turgut, Boztepe Belediye Başkanı Hüseyin Takan, CHP İl Başkanı Hüseyin Çakmak, Merkez İlçe Başkanı Hatice Bayram; İl Genel ve Belediye Meclisi Üyeleri ile partililer katıldı.

Törenin açılışında bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Hüseyin Çakmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortası olan CHP’nin 100. Yılını kutlamaktan onur ve mutluluk duyduklarını söyledi.

            CHP’nin 100 yıllık köklü bir parti olduğunu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarından sapmadan, yılmadan Türk demokrasisine hizmet veren ulu bir çınar olduğuna dikkat çeken Başkan Hüseyin Çakmak, “CHP, çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının yılmaz bir savunucusudur, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyet’i kurarak, Türkiye demokrasisini inşa etmiştir. Kuruluş ve kurtuluşun partisi CHP ilk günkü gibi aynı ruhla Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız, çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için mücadele vermiştir ve vermeye de devam etmektedir” dedi ve bütün sosyal demokratları ve Kırşehir halkına CHP çatısı altında toplanmaya davet etti.

CHP’nin Kırşehir’deki 100. Yıl kutlamaları Kent Park’taki BEGEM salonda 100. yıl pastası kesilecek ve burada bir kokteyl ile sona erdi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)