Gazetemiz yazarlarından şair-yazar Avukat Adil Gülvahaboğlu’nun 14’üncü kitabı “Bu Acılar Yeter Bize” yayımlandı.

Ankara Payda yayınları arasında çıkan şiir kitabı “Bu Acılar Yeter Bize” 330 sayfa mufassal kitap, daha çok son yirmi yılın olaylarının şiirle ifadesi olarak gözüküyor.

Daha önce Ön Yağmur, Taşlandıkça Büyüyen, Şiir ve Özdeyişlerle Atatürkçülük-Sosyal Güvenlik Öncüsü Ahi Evran Veli ve Ahilik Hacı Bektaş Veli ve Bektaşilik/Lâik ve Milli Kültür), Atatürkçü Düşünce, Türk Rönesansı-Edebiyat Kavşağı ve Özgür'e Mektuplar Edebiyat Penceresi-Islığını Derin Çal Yüz Yılları Getirsin, Hüzün Benim Ekmeğimdir kitaplarını yayınlayan Av. Adil Gülvahaboğlu’nun son kitabı da “Bu Acılar Yeter Bize” adını taşıyor.

Son kitabıyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Adil Gülvahapoğlu, "Bu kitap benim 14. kitabım. Şiir ve araştırma dalında eserler vermekteyim. 80 yaşındayım. Ortaokulda başladım yazmaya. Yakında Anadolu Hicran Yazıları adlı siyasi bir romanımda çıkacak. Onun çalışmalarını sürdürüyorum, neredeyse bitmek üzere. Aynı zamanda avukatlığım, hukukçuluğum var, onu sürdürüyorum. Yazmış olduğum şiir, deneme gibi yazılarımla muhtelif zamanlarda ödüller aldım. 50 yılı aşkın süredir yazı hayatım var. Yazı hayatımı en büyük destekleyen olaylardan biri de hukukçuluktur. Mesleğim yazı hayatıma son derece yön veriyor. Hukukçu, yazmaya en müsait mesleklerden birisidir. Yazı hayatı benim hayatımın ayrılmaz bir parçası oldu. İnşallah sağlığım elverdiği sürece yazmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

İlginç kitaplarıyla ilgi çeken şair ve yazar avukatımıza bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

Yakında Anadolu Hicran Yazıları adıyla bir siyasi romanının da çıkacağını ifade eden yazarımız Adil Vahaboğlu’na sağlıklar ve uzun ömür dileriz. (HABER: AYHAN CEYLAN)