İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Zafer Satılmış:

"Adaylarımıza ulaşarak listeden çekilmeleri için baskıladılar"

İYİ Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı Ufuk Cengiz, İYİ Parti İl Başkanı Zafer Satılmış, Kırşehir'in yazılı ve görsel basınıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. 
Gerçekleşen programda İYİ Parti'nin Kırşehir Belediye Başkan Adayı Ufuk Cengiz, adaylığıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, İYİ Parti İl Başkanı Zafer Satılmış, Kırşehir'de yaşadıkları liste problemlerini tek tek anlattı.
Belediye Başkan Adayı Ufuk Cengiz ise hem kendisine gelen olumlu-olumsuz tepkileri anlatırken, hayalini kurduğu Kırşehir için projelerini ardı ardına sıraladı.
"AĞIZA ALINMAYACAK HAKARETLER İŞİTTİK"
Yoğun bir katılımın sağlandığı programda açıklamalarda bulunan İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Zafer Satılmış, "31 Mart seçimlerine hür ve müstakil bir şekilde her ilde, ilçede ve beldede kendi adaylarımızla katılıyoruz. Hür ve müstakil kararları aldığımız günden bugüne kadar hem iktidarın baskısı hem de ana muhalefet partisinin baskısı altında kaldık. Bizler ülkeye demokrasiyi getirmek için, adalette hukuksuzluğun da önüne geçebilmek için 2017 yılında yaklaşık 24 yılı aşkın baskın bir iktidarın karşısında siyasi parti kurduk. Biz 2017'de kurduğumuzda bu partiyi ağza alınmayacak hakaretler işittik. 2017 yılında bir taraftan hakaretler işitirken diğer taraftan da övgülere mazhar olduk. Ama ne yazıkki hem 2019 yılında hem 2023 yılında bir ittifak şeklinde seçimlere katıldığımızda yine bir taraftan övgüler işittik yine iktidar tarafından hakaretler işittik. Bizler Kırşehir'de Ufuk Cengiz başkanımızla ilçelerde de adaylarımızla birlikte 31 Mart mahalli idareler seçimlerini kazanmak istiyoruz. Bizler iyi niyetliyiz, kavgayla, hakaretle işimiz yok. Biz birileriyle kavga etmek için çıkmadık bu yola. Kırşehir'de aday çıkardık. Tabi bizimde belediye meclis üyeleri adaylarımız var. Bizimde il genel meclis üyesi adaylarımız var. Hem basından hem de yerelden bizlere belediye meclis üye listenizi neden yayınlamadınız? dediler. listelerimizin ilk dilekçesini verdiğimizde arkadaşlarımızı arayarak neden aday oldun? Adaylıktan çekilmen daha iyi sanki? Senin o listede işin ne? gibi adaylarımızı telefonla, yüzyüze baskı altına alındılar. Demokrasi diyenler, halktan yana diyenler maalesef demokrasiyi baltalamayla meşguller" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)