Belediye Başkanı Ekicioğlu: “Gündüz Bakım Evlerinde Cumhuriyet’e ve Atatürk’e sevdalı çocuklar yetiştireceğiz; çocuklarımızı yanlış ellere teslim etmeyeceğiz”

 

29 EKİM GÜNDÜZ

BAKIMEVİ AÇILDI

 

Kırşehir’de Hayırsever Bekir Onan’ın katkılarıyla, Kırşehir Belediyesi tarafından yapılan 29 Ekim Gündüz Bakımevi açılışı gerçekleştirildi.

Düzenlenen açılış programına Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkan Yardımcıları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Mucurlu hemşehrimiz iş insanı Bekir Onan, STK temsilcileri, öğrenci ve veliler katıldı.

4 sınıftan oluşan ve dün saat 11:00’de açılışı yapılan 29 Ekim Gündüz Bakımevi, 11 Eylül 2023 tarihinde tam zamanlı olarak hizmete başlayacak.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, en güzel yatırım çocuklara ve geleceğe yapılan yatırımlar olduğunu dile getirerek Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na, bakımevinin yapımına katkı sunan Mucurlu hemşehrimiz iş insanı Bekir Onan’a ve açılışa kadar yapılan 29 Ekim Gündüz Bakımevi’nde emeği bulunan tüm Belediye personellerine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise yaptığı konuşmasında “29 Ekim Gündüz Bakım Evi’mizin açılışının Cumhuriyetin 100’üncü yılına denk gelmesi bizleri ayrıca mutlu etti.

Bugün Hemşehrimiz Bekir Onan’ın katkılarıyla yaptığımız ve bundan sonra hizmete açacağımız Gündüz Bakım Evlerinde Cumhuriyet’e ve Atatürk’e sevdalı çocuklar yetiştireceğiz; çocuklarımızı yanlış ellere teslim etmeyeceğiz. Geleceğimizin, mühendisleri, mimarları, öğretmenleri, hukukçuları yöneticileri olacak çocuklarımızı yanlış ellere teslim etmeyecek ve onların en iyi ve en sağlıklı şekilde yetişmeleri için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz. 29 Ekim Gündüz Bakımevi’nin yapımında desteğini esirgemeyen Mucurlu hemşehrimiz iş insanı Bekir Onan’a da buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Belediyelerin asli görevlerinin dışında bu ve buna benzer projeleri de hayata geçirmesi gerekiyor ve biz de Kırşehir Belediyesi olarak kendi öz kaynaklarımız doğru kullanarak, bütçemiz dahilinde, kredi çekmeden bu tür projeleri hayata geçiriyoruz. 29 Ekim Gündüz Bakım Evi’mizin yapımında katkısı bulunan tüm mesai arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuşmasının ardından da 29 Ekim Gündüz Bakım Evi’ne vermiş olduğu desteklerinden dolayı Mucurlu hemşehrimiz iş insanı Bekir Onan’a plaket takdimi gerçekleştirdi.

Bekir Onan da yaptığı konuşmada Bakımevi’nin yapımında tüm emeği bulunanlara teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Kırşehir Milletvekili Metin İlhan da eğitim öneminin okul öncesinden anlaşılması gerektiğine vurgu yaparak Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)