Verilen sözler tutulmuyor

3600 ek gösterge sözü yıllar öncesinden verilmişti ama şu ana kadar yerine getirilmedi. Bu konu ile ilgili birçok vatandaşımız beklenti içindeler. Zaman zaman yüksek sesle de dillendirilmekte.
Özellikle memurların hem çalışırken, hem de emekliliklerini ilgilendiren 3600 ek gösterge, muhalefet partilerinin, hatta ilgili bakanların gündeme getirmesine rağmen ve iktidarın her seçim öncesi söz vermesine karşın bir türlü çözüme kavuşturulamadı. Bu sözü veren yetkililer, şayet konunun zamana yayılarak cazibesini yitirip anlamı kalmayacak bir hale getirilmesini ve unutulup gitmesini istiyorlarsa yanılıyorlar. Zira çalışırken çok fazla getirisi olmasa da emeklilikte küçük miktar da olsa maaş üzerine yapacağı artış konuyu cazip hale getirmektedir.
Mevcut iktidar, her seçim öncesi 3600 ek göstergeyi gündeme getiriyor ve seçim vaadi olarak sunuyor, ancak bu konuda atılmış somut bir adım henüz olmadı. Polis, öğretmen, hemşire ve din hizmetleri görevlisi gibi kamu personelinin maaşını ve emekliliğini ilgilendiren 3600 ek göstergeye yönelik çalışma TBMM ne nedense bir türlü getirilemiyor. Zaten uzun yıllardan beri de memur ve emeklisini ilgilendiren gösterge ve ek gösterge iyileştirmeleri üzerinde bir artış yapılmadı. Dolayısıyla çalışan ve emekli olan bu kesimin sorunu yıllardır çözüm beklemektedir. Zamanla yerel ve ulusal basında yazılıp çizilerek yerine getirilmesi istenilse de şu ana kadar çözüm odaklı bir çalışma yok maalesef.
24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerden önce vaat edilen 3600 ek gösterge sözü yerine getirilmedi ya, seçmen takip ediyor, hem unutmuyor ve hem de unutturmuyor. Bizde unutmadan, bıkıp usanmadan yazıp çizmeye devam edeceğiz.
Ekonomik sıkıntıların yaşandığı korana virüslü günlerde ücretliler biraz olsun rahatlaması için seçim meydanlarında verilen sözlerin yerine getirilmesi gerekir. Bu sadece Kırşehir insanının değil de, tüm ülkede yaşayan geçim sıkıntısı çeken çalışan memurların ve bunların emeklilerinin sorunu olarak ortada durmakta ve çözüm beklemektedir.
Yeni bir anlayışla, erdem, irade ve cesaretle, Din görevlisine, Polise, Öğretmene ve Hemşireye verilen 3600 emeklilik ek göstergesi sözü bir an evvel yerine getirilmelidir. Hükümet bu irade ve cesareti göstermelidir, aksi halde yapılacak olan ilk seçimlerde seçmenin iradesi çok daha ağır olacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
asım atabey
asım atabey - 1 hafta Önce

İktidarlar söz veriyoruz diyorsa, verdiği sözü yerine getirmesi için, verilen sözün üzerinden üç genel seçim geçmesi gerekir. Kırıkkale ilçe iken, il yapacağız sözü üzerinden üç seçim geçti. Sonra il yapıldı.Herhalde 3600 gösterge sözü üzerinden daha üç genel seçim dönemi geçmedi. Sonra 3600 göstergeyi verirler. Saygılarımı bildiririm Şefik Bey.