En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL oldu En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL oldu

Bir defaya mahsus olmak üzere üniversite öğrencilerine vergisiz bilgisayar ve telefon imkanı sağlanmasına ilişkin çalışmanın sürdüğü biliniyor.
Geçtiğimiz seçim sürecinden bu yana gündemde olan konu, Kırşehir'de üniversite öğrencileri tarafından sorgulanıyor.  Kırşehir'de sıkça sorgulanan vergisiz cep telefonu ve bilgisayar satışı ne zaman alınabilecek?
Vergisiz cep telefonu satışında araştırmalar hız kazandı. Sene başından bu yana gündemde olan konunun yakın zaman içinde netleşmesi bekleniyor. Öte yandan uygulamanın ayrıntıları da belli oluyor.
Yükseköğrenimdeki gençlere bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanmasına ilişkin bir çalışma olup olmadığının sorulması üzerine Şimşek, bu konuda bir çalışma olduğunu ancak detay paylaşamayacağını söyledi.
Kırşehir'de öğrenciler tarafından sıkça Vergisiz telefon ne zaman alınabilecek? Vergisiz telefon nasıl alınabilecek? gibi sıkça sorgulanan soruların cevabına Bakan Şimşek, kampanyadan yüksekokul ve açık öğretimde okuyanlar dahil 7 milyon öğrenci yararlanacağını söyledi.
VERGİSİZ TELEFON HANGİ MODELLERDE UYGULANACAK?
Vergisiz modeller Türkiye'de üretilen telefonları kapsayacak ve bir üst sınırı olacak. Türkiye'de üretilen modeller içinde Samsung ve General Mobile bulunuyor. Huawei ve Apple ise bu listede yer almıyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker