27 Mart Dünya Tiyatro Gününde Ankara Devinim Tiyatrosu’nun

 “Veda Baladı” oyunu

Kırşehir’de sahnelenecek

 

Devlet Tiyatroları ve Özel Tiyatrolar 27 Mart Dünya Tiyatro Gününde toplam 133 oyun sahneleyecek. Türkiye genelinde seyirci ile buluşacak oyunlar içerisinde 46 çocuk oyunu da minik tiyatro severlerle buluşacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce 12 oyun sahneye taşınırken 111 oyun da özel tiyatrolarca sahnelenecek. Eserler, 27-28 Mart tarihlerinde Devlet Tiyatroları ile Kültür Merkezleri ve belediyelere ait sahnelerde seyirci ile buluşturulacak.

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenen şehirlerdeki çadır ve konteyner kentlerde ise özellikle çocuklar için geleneksel ve kukla tiyatrosu gösterileri düzenlenecek.

Bu kapsamda İlimizde de Ankara Devinim Tiyatrosu tarafından “Veda Baladı” adlı yetişkin oyunu 27 Mart 2023 Pazartesi günü saat 20.30’da 1 seans ve 28 Mart 2023 Salı günü saat 20.30 ‘da 1 seans olmak üzere Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Aşık Sait Salonunda sahnelenecek.

Keman sanatçısı olan bir kadının, uzun zamandır komada olan kocası için ötenazi istemesini ve karşılaştığı yasal/toplumsal sorunları tartışmaya açan; benim yerimde siz olsaydınız, ne yapardınız? sorusunu seyirci ile birlikte hukuki ve toplumsal konjonktürde irdelemeyi konu alan tek perdelik (1 saat) oyunun bilet ücreti tam 30 TL. ,indirimli 20 TL. olup biletler www.biletinial.com adresinden temin edilebilecek. (HABER MERKEZİ)