Kırşehir Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, deprem bölgesinden ilimize gelen afetzedelerin başvurularının alındığı, kamu misafirhaneleri ile yurtlara yerleştirildiği ve gerekli ihtiyaçlarının koordine edildiği AFAD İl Müdürlüğünde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlimizde tedavileri devam eden depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, yetkililerden yaralılar hakkında bilgi aldı. Vali Yardımcımız, ayrıca yaralı depremzedeler ve aileleriyle de sohbet ederek taleplerini dinledi.

EMARDA BÜYÜK YOĞUNLUK! YAŞARSAN 45 GÜN SONRA EMAR ÇEKTİREBİLİRSİN!.. EMARDA BÜYÜK YOĞUNLUK! YAŞARSAN 45 GÜN SONRA EMAR ÇEKTİREBİLİRSİN!..

Çetinkaya, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen deprem sonrasında oluşan yaraları sarmak üzere Kırşehir’de Valilik olarak bir yardım kampanyası başlattık. Kırşehirlilerin büyük ilgi gösterdiği kampanyada toplanan yardımları afet bölgelerine gönderdik. İlimize gelen depremzedelerin de konaklama, barınma ve diğer tüm ihtiyaçlarının karşılanması yönünde titizlikle hareket ederek çalışıyoruz. İlimize gelen depremzedeleri AFAD İl Müdürlüğümüzde kayıt altına alarak yerleştirilmesi ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere sistemimizi kurduk. Deprem bölgesine yakınlığı ve geçiş üzerinde olması nedeniyle Kırşehir’imize 3 binin üzerinde depremzede gelmiş durumda. Bizler de ilimizin tüm imkânlarını seferber ederek bu vatandaşlarımıza ev sahipliği yapmanın, onlara kucak açmanın, yaralarını hafifletmenin gayretindeyiz” ifadelerini kullandı. (HABER: CEMRE BAYRAM)