TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali H. Mete Buhara, uygulama dersliklerini gezerek öğrencilerle bir araya geldi.

AYDEP ve Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi Nevşehir Üniversitesi’nde tanıtıldı AYDEP ve Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi Nevşehir Üniversitesi’nde tanıtıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Okul Müdürü Esra Şahin’den okulda verilen eğitim ile ilgili bilgi alan Vali H. Mete Buhara, öğrenciler arasında düzenlenen 'Gönül Dağı Şefleri Yarışıyor' adlı yarışmada oylama yaptı.

Yarışmanın kazananının olmadığını, tüm öğrencilerin yarışmadan galip çıktığını belirten Vali H. Mete Buhara, “Birbirinden lezzetli yemekler ve tatlılar ortaya koyan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Gençlerimize güveniyoruz, onlar bizim geleceğimiz. Öğrencilerimizin nitelikli, becerikli ve kalifiye eleman yetiştiren bu okuldaki eğitimini tamamladıktan sonra çok iyi yerlerde yöresel yemekler açısından zengin olan ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Geleceğin şefleri olarak gördüğümüz öğrencilerimizin yolları açık olsun.” dedi.

Vali Buhara’nın ziyareti, okul içerisinde bulunan ve öğrencilerin usta öncülüğünde ekmek çıkardığı fırında incelemelerde bulunması ve öğretmenlerle yaptığı toplantı ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)