Vali H. Mete Buhara, bugün başlayan 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, tüm eğitim camiasına başarılar diledi.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla birlikte yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vali H. Mete Buhara, yayınladığı mesajda, şunları ifade etti:

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

“Bu anlamlı haftada, büyük ve güçlü medeniyetimizin yeni temsilcileri olan değerli çocuklarımızın, onları en iyi şekilde yetiştirmek için tüm imkanlarını seferber eden ailelerimizin ve yurdumuzun her köşesinde büyük bir özveriyle hizmet veren öğretmenlerimizin heyecanını yürekten paylaşıyorum.Ülke olarak temel amacımız eğitimi sadece okulla sınırlı görmeyen, her koşulda kendini geliştiren, sorgulayan, araştıran, çok yönlü düşünen, bilgili, kültürlü, ahlaklı, bilim ve teknolojiyle yakından ilgilenen bireyler yetiştirmektir.

“Başta ailelerimiz olmak üzere, çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin, okul idarecilerimizin ve eğitim camiasının tüm mensuplarının hedeflerimize ulaşma yolunda güç birliği yapmaları çocuklarımızın geleceğe eksiksiz şekilde hazırlanmasına büyük katkı sağlayacaktır.

“Çocuklarımızın, öğretmenlerinin rehberliğinde alacağı eğitimle ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa edeceklerine, sorumluluk bilinci içerisinde eğitim hayatlarının tüm aşamalarında sabır ve azimle ilerleyerek ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendileri, aileleri ve ülkemiz adına önemli başarılar elde edeceklerine yürekten inanıyorum.

“Bu duygularla, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının ülkemize ve eğitimde marka kent olan ilimize hayırlı olması temennisiyle İlköğretim Haftası’nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum.” (HABER: FAHRETTİN TOKER)