Vali H. Mete Buhara, döneminde korunmak, sığınmak ve ibadet etmek amacıyla yapılan Dulkadirli Yeraltı Şehrinde incelemede bulunarak bilgi aldı.

Önemli bir ören yeri olan bu tarihi alanı turizme kazandırmak için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirten Vali Buhara, daha sonra Akçakent İlçemize geçerek ilçede sürdürülen kamu hizmetleri ve çalışmalar hakkında Kaymakam Muhammet Ali Batur'dan bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından beraberindekilerle birlikte EskiyurtGöleti ve mesire alanında da incelemelerde bulunan Vali Buhara, Akçakent ilçesinde son olarak bölgenin manevi şahsiyetlerinden, gönül adamı Mahsenli’li Ali Efendi türbesini de ziyaret ederek dua etti.

Kırşehir Musiki Cemiyeti’nin  “Yaza Merhaba Konseri” 6 Haziran’da Kırşehir Musiki Cemiyeti’nin “Yaza Merhaba Konseri” 6 Haziran’da

İncelemesine, Hashöyük kazı alanı ile devam eden Vali Buhara, buradan sonra yine merkez ilçemize bağlı Taburoğlu Köyü yakınlarında bulunan ve Bizans dönemi mimarisini yansıtan önemli eserlerden olan Üçayak Kilisesi'nde incelemelerde bulunmasıyla devam etti.

Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Avşar ve İl Kültür Müdür Yardımcısı Eyüp Temur’unda kendisine gezisinde eşlik eden Vali Buhara, “Bugün İlimizin tarihi değerlerinden bazılarını yerinde görerek incelemelerde bulunduk, bu alanların turizme kazandırılması kapsamında faydalı bir saha gezisi gerçekleştirdik.” dedi. (HABER MERKEZİ)

Editör: Cemre Bayram