Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, üniversite öğrencileriyle tecrübelerini paylaştı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığınca düzenlenen programda, öğrencilere hitaben konuşan Vali Buhara, “Öncelikle, ülkemizin gelecekteki idarecileri olacağına inandığımız siz kıymetli öğrencilerimizle bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Değerli gençler, uluslararası ve farklı nitelikte düşünen bireyler haline gelmek elimizde. Çok okuyarak, çok çalışarak kendinizi geliştireceksiniz. Merak edip araştıracağız. Daima hep bir adım önde, ileride olma gayretinde olmalısınız. Bizler, toplumumuzun huzur ve güvenliği, kamu düzeninin sağlanması amacıyla görev yapıyoruz. Hizmetlerimizde vatandaş memnuniyeti esastır. Yatırımları yakından takip ediyor; erenler şehri, insan ocağı Kırşehir’de eğitimde marka kent olma özelliğini daha yukarılara taşımayı arzu ediyoruz. Bu ilde şehir kültürü var. Coğrafi konum itibariyle şanslı bir yerde. Kırşehir’de görev yapmaktan dolayı mutluyum. Diliyorum ki sizler de mezun olduktan sonra önemli yerlere gelerek güzel işlerde bulunacak ve uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Bizleri siz değerli gençlerimizle buluşturan fakülte dekanlığımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.

“ÖMK’daki Eksikler TBMM Genel Kurulu’nda tamamlanmalıdır” “ÖMK’daki Eksikler TBMM Genel Kurulu’nda tamamlanmalıdır”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nur Çetin de konuşmasında, “Bizleri kırmayarak fakültemize gelen ve öğrencilerimizle tecrübelerini paylaşarak nasihatlerde bulunan Sayın Valimize teşekkür ediyoruz. Bizlere ve öğrencilerimize rol model olacaksınız. Bugün sizinle bir arada bulunmaktan öğrencilerimiz kadar bizler de heyecanlıyız.” dedi.

Program, Vali Buhara’nın öğrenciler tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtlayarak gençleri bilgilendirmesi ile devam etti. (HABER MERKEZİ)

Editör: Fahrettin Toker