Amatör Küme’de 10.hafta heyecanı yaşanacak Amatör Küme’de 10.hafta heyecanı yaşanacak

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un 2024 yılının ilk iç saha maçında konuk ettiği Afyonspor maçına taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

Pazar günü oynanan Afyonspor maçını Kırşehir Valisi H.Mete Buhara, Kırşehir Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, Kırşehirspor Kulüp Başkanı Çağatay Han Torun, her iki kulübün yöneticileri izledi.

Vali H. Mete Buhara, yeşil-beyazlı ekibin maçını 90 dakika seyrederken, Kulüp Başkanı Çağatay Han Torun’dan takın son durumu hakkında bilgiler aldı.

Vali Buhara’ya, takımın bir formasını hediye eden Başkan Torun, “Bu takım hepimizin takımı. Biz bu takımın başarılı olması ve bu ligde kalıcı olması için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da takımımızın her zaman yanında. İmkânlar çerçevesinde desteğini esirgemiyor. Bizim sizlerden istediğimiz takımımıza maddi destek veremeseniz de manevi olarak yanında yer olmanızdır” dedi.

Vali Buhara da, Kırşehirspor’un başarılı olması için üzerine düşen her türlü desteği vereceğini,  fırsat buldukça maçlarını izleyeceğini ifade etti.

Bu arada Kırşehirspor taraftarları, Vali H. Mete Buhara’yı tribünde maç izlemesinden ve takımın yanında görmekten duyduğu mutluluğu, “Vali Baba” sloganı atarak dile getirdiler.

Vali H. Mete Buhara, devre arasında Kırşehirspor’un amigolarından Halil Kurt’la görüşerek takıma verdiği destekten dolayı bütün taraftarları kutladığını ifade etti. 

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)