Vali H. Mete Buhara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Milli iradenin temsil makamı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıldönümü ile yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza armağan edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe büyük bir gururla kutladıklarını belirten Vali H. Met Buhara, yayınladığı bayram mesajında şunları ifade etti:

Şakalaşan gençlerden biri diğerini bıçakla yaraladı Şakalaşan gençlerden biri diğerini bıçakla yaraladı

“Milletimiz için yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul edilen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış gününü, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin geleceği olarak gördüğü çocuklara armağan etmiştir. Milli iradenin esas alınmasının sembolü olan bu günün çocuklarımıza armağan edilmiş olması çocuklarımıza olan inancın ve güvenin de ifadesidir.

“En değerli varlığımız olan çocuklarımız; sevginin, barışın, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak aydınlık yarınlarımızın güvencesidir. Bu sebeple bizler de Cumhuriyetimizi yüceltecek, demokrasimizi güçlendirecek, saçtıkları ışıkla dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirecek olan çocuklarımıza müreffeh bir ülke bırakmak için gayretlerimizi sürdürüyoruz. 

“Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu topraklar için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, bugüne anlam katan tüm çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)