Belediye’nin ücretsiz fide dağıtması satıcıları etkiledi Belediye’nin ücretsiz fide dağıtması satıcıları etkiledi

Vali H.Mete Buhara, Mucur ilçesinde bulunan ve yaklaşık 5 ay süreyle bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle kapalı olacak Mucur Yeraltı Şehri ile birlikte Anadolu'nun en eski tuz ocaklarından birisi olan Tuz Mağarası'nı yerinde inceledi.

Kırşehir'in Mucur ilçesinde yaklaşık 1700 yıllık tarihi Mucur Yeraltı Şehri, çökme riskine karşı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından geçici süreyle ziyaretçilerin kullanımına kapatıldı.

Kültür ve Turizm Müdürü Fikret Fidan, "Mucur Yeraltı Şehrimizi, son dönemdeki yağışlardan dolayı nemden kaynaklı sızıntı ve elektrik aksamlarından oluşabilecek herhangi bir arıza nedeniyle tedbir amacıyla geçici olarak ziyarete kapattık. Ziyaretlere kapalı olduğu süre zarfında temizlik ve kuru peyzaj çalışmaları yapılması planlanıyor" dedi.

Kırşehir'in tarihi yerlerini turizm potansiyelini yerinde inceleyen Vali Buhara, Mucur Yeraltı Şehri'ni de heyetle birlikte yerinde inceleyerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Vali H. Mete Buhara, Mucur İlçemizde bulunan ve Anadolu'nun en eski tuz ocaklarından birisi olan Tuz Mağarasını inceleyerek turizm potansiyelini yerinde değerlendirdi.

Ardından, Mucur ilçesini ziyaret eden Vali Buhara, beraberindeki heyet ile birlikte Mucur Yeraltı Şehrinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Ayrıca, yapımı süren TOBB Anaokulu inşaatını ve kuruluşu devam eden Mucur OSB’yi gezerek süreç hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Vali Buhara'ya ziyaretlerinde Vali Yardımcıları, Mucur Kaymakamı Abdüllatif Yılmaz, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Avşar ve daire müdürleri eşlik etti.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker