Yerel seçimlere ilişkin kesin aday  Listelerinde son gün yarın Yerel seçimlere ilişkin kesin aday Listelerinde son gün yarın

Kırşehir'de öğlen saatlerinde Aşıkpaşa Spor Salonu’nun çatısı şiddetli rüzgârdan (70 km/saat) dolayı uçarak Ahi Stadı’nın yan tarafına düştü.

Olayın ardından hemen Ahi Stadı'na gelerek yetkililerden bilgi alan Vali H.Mete Buhara, gerekli incelemelerin ardından talimatlarını verdi.

İlgili kurum amirleri ile birlikte olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Vali  H. Mete Buhara, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi, ülkemizin birçok bölgesinde şiddetli fırtına devam ediyor. İlimizde devam eden şiddetli fırtına nedeniyle de Aşıkpaşa Spor Salonunun birkaç tabakadan oluşan çatısının bir kısmı uçarak stadın yan tarafına düşmüştür. Gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle ufak tefek çatı uçmaları, ağaç devrilmeleri, levha uçmaları, mandıra çatısı uçmaları gibi hadiseler yaşanmaktadır. Vatandaşlarımızı tedbirli olmaya davet ediyoruz. Yaşanan olayda herhangi bir yaralanma ya da can kaybı olmaması sevindiricidir. Bu vesileyle, afetsiz günler diliyorum.” dedi.

Vali Buhara, beraberindeki yetkililerle birlikte incelemede bulunarak gereken tedbirlerin alınması yönünde talimatlar verdi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)