Vali H. Mete Buhara, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk olarak İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kurum müdürü Mehmet Selim Kaya’dan çalışmaları hakkında bilgi alan Vali H. Mete Buhara, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, vatandaşlarımızın kamu kurumlarımızda verilen hizmetlerden memnun kalmasını önemsediklerini söyledi.

Ardından İl Göç İdaresi’ni ziyaret ederek İl Müdürü Mikail Gündoğdu’dan ilimizde yaşayan göçmenler hakkında bilgi alan Vali Buhara, birimleri gezerek kurum personeli ile iş ve işlemlere dair sohbet etti.

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Cemalettin Duran ve Ticaret İl Müdür V. Uğur Kılıç’tan da kurumlarda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Valim H. Mete Buhara’nın ziyareti, kurum binalarında yaptığı inceleme ile sona erdi.

Kurumlarımızca yürütülen iş ve işlemlere ilişkin memnuniyet hususunda vatandaşlarımızla sohbet eden Vali Buhara, son olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu ve birim sorumlularından bilgi aldı.

“Kırşehir’e yakışan yeni bir Anıtın yapılmasına birlikte karar vereceğiz” “Kırşehir’e yakışan yeni bir Anıtın yapılmasına birlikte karar vereceğiz”

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’dan ilimizin eğitim durumu ile ilgili genel bilgi alan Vali Buhara, “İlimizdeki eğitim kalitesini daha da arttırmak, öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için hep birlikte gayret etmeye devam edeceğiz." dedi. (HABER MERKEZİ)