X Design Kırşehir’den anlamlı atölye X Design Kırşehir’den anlamlı atölye

           Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, okula gidemeyip evde eğitim alan 11 yaşındaki Murat Dağdeviren'e yarıyıl karnesini İl Millî Eğitim MüdürüYasin Gülsen ile birlikte öğrencinin evinde vermişti. Vali Buhara, bu ziyarette karne ile birlikte öğrenciye çok sevdiği ve taraftarı olduğu Galatasaray formasını da hediye ederken öğrenci Murat, Vali Buhara'ya Galatasaraylı futbolcu MauroIcardi ile tanışmak isteğini ifade etti. Bu isteği üzerine Vali Buhara, Murat'ı Icardi ile tanıştırma sözü verdi.

         Vali H. Mete Buhara Murat'a vermiş olduğu sözü tutarak Murat'ın Galatasaraylı futbolcu MauroIcardi ile görüşmesi için gerekli girişimlerde bulundu. Murat, ValiBuhara'nın bu girişimleri neticesinde Ankara'da oynanacak olan Ankaragücü-Galatasaray maçı öncesinde      İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen eşliğinde Galatasaraylı futbolcu MauroIcardi ve diğer futbolcular ile bir araya geldi.

Kendisinin en büyük hayallerinden birini yerine getirdiği için Vali H. Mete Buhara'ya teşekkür eden Murat, en mutlu günlerinden birini yaşadığını ifade etti. (HABER MERKEZİ)