Başkan Ekicioğlu aşure dağıttı Başkan Ekicioğlu aşure dağıttı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, ülkemiz genelinde olduğu gibi İlimizde de coşkuyla kutlandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce Cacabey Meydanında Atatürk Anıtına Çelenk sunulması ile başlayan programa Aşıkpaşa Spor Salonunda devam edildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda Gençlik Lideri tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Halk oyunları ve karate, jimnastik ve tekvando sportif gösterilerinin de yapıldığı programda Gençliğe Hitabe ve Gençliğin Ataya Cevabı okundu.

Programda bir konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, “Gençlerimize armağan edilen bu bayramda, milli birlik ve beraberlik ruhunun ilk adımlarının atıldığı tarihten tam 104 yıl sonra, bir 19 Mayıs sabahı sizlere seslenmekten onur duyuyorum.       

Bundan tam 104 yıl önce yüce milletimizin boynuna geçirilmek istenen esaret zincirini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklal, Ya Ölüm” parolası ile tamamen parçalanmış ve bütün dünyaya bu milletin asla ve asla boyun eğmeyeceği ispatlanmıştır. İstiklal uğruna şehit kanları ile sulanmış olan bu cennet vatanın korunması ve onun baki kılınması ise gençliğimizin en birinci vazifesi olmalıdır. Bize düşen ise hem istiklalimizi hem de bu ülkenin istikbalini emanet edeceğimiz gençliğimizin, hızla değişen dünyada yükselişe geçen bir milletin mensuplarına yaraşır bir biçimde yeni dünyanın, yeni şartlarına hazırlamaktır. İnanıyorum ki bu ülkenin bilim, kültür, sanat ve sporla aydınlanan gençleri medeniyetlerin el sıkışmasını sağlamakta lokomotif bir güç olacaklardır. Bizler de gençlerimizden çok büyük başarılar bekliyor ve onlara güveniyoruz. Üstlendiğiniz büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışacağınıza yürekten inanıyoruz. Bu kutsal toprakları bizlere vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor; Geleceğimizin teminatı en büyük heyecanımız, en büyük güvenimiz ve en büyük umudumuz olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum. ” dedi.

Bu arada Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile 15-21 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Gençlik Haftası kutlama programı çerçevesinde yarın Cacabey Gençlik Merkezi’nde “Bağımlılıkla Mücadele Farkındalık Sergisi” açılacak. 21 Mayıs Pazar günü de Seyfe Gölü’nde “Sağlıklı Yaşam ve Doğa Yürüyüşü” gerçekleştirilecek. (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez