DİKKAT! BU AŞIYI YAPTIRMAZSANIZ KOMPLİKASYONLARA YOL AÇIYOR DİKKAT! BU AŞIYI YAPTIRMAZSANIZ KOMPLİKASYONLARA YOL AÇIYOR

Diyetisyen Pınar Demirkaya, Kırşehir ve yöresinde de bolca üretilen üzüm tüketmenin faydaları hakkında bilgiler verdi.

Üzüm, sağlık için birçok fayda sağlayan lezzetli bir meyve olduğunu belirten Pınar Demirkaya üzüm tüketiminin bazı faydalarını şöyle sıraladı:

*Antioksidanlar açısından zengindir: Üzüm, antioksidanlar açısından zengin bir meyvedir. Antioksidanlar, buldukları serbest radikallerle savaşarak hücre hasarlarını ve sağlığını destekleyebilir.

*Kalp bakımı yapılmalıdır: Üzüm, kalp programları kullanılan flavonoidler, resveratrol ve diğer görünümler açısından zengindir. Bu evlilik, hayalet hastalık varsayımı, kan verilerini düzenleyebilir ve tahminleri iyileştirebilir.

*Bağışıklık sistemi kalkanı: Üzüm, C vitamini ve diğer antioksidanlar içerir. Bu besin sistemini güçlendirerek korumaya karşı koruma sağlar ve büyümeye karşı direnci artırır.

*Sindirim sonuçlarına göre: Üzüm, yaşam içeriği açısından zengindir. Lif, sınırlama sisteminin sağlığını yerine getirme, kabızlığı dış kısımlara ve bölme işlemlerini düzenler.

*Kansere karşı koruyucu etki olabilir: Üzümde bulunan antioksidanlar ve fitokimyasallar, kanserle savaşmaya yardımcı olabilir. Özellikle üzüm kabuğunda bulunan resveratrolün kanser hücrelerinin büyümesini engellediği ve görebileceği önleyebileceği.

*Göz tedavisi gördü: Üzüm, göz sağlığı için faydalı olan zeaksantin ve lutein gibi bir cihaz içerir. Bu ayrılmış, gözlerdeki serbest radikalleri nötralize ederek yaşayarak bağlı maküler dejenerasyon ve katarakt gibi göz hastalıklarının olası risklerini inceleyin.

*Cildi zorlar: Üzüm, cilt sağlığı için önemli olan vitaminler, mineraller ve antioksidanlar içerir. Ciltteki serbest radikallerle savaşır, yaşlanma belirtilerini azaltır, cildini besler ve parlaklaştırır.

*Kemik kuvvetlerini görevlendirdi: Üzüm, kalkan, materyal, fosfor ve K vitamini gibi mineralleri içerir. Bu mineraller, kemik etkileri genellikle, osteoporoz riskinin azaltılması ve kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. (HABER MERKEZİ)