Kırşehir'in genç iş insanı Gökhan Evik “Ben de varım” dedi Kırşehir'in genç iş insanı Gökhan Evik “Ben de varım” dedi

AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan:

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Esnaf ve İş Dünyası Buluşması programına katıldı.

Gerçekleşen programda açıklamalarda bulunan Milletvekili Erkan, “Üzerimize düşeni Kırşehir için şehrimiz için yapmaya hazırız” dedi.

Ahiliğin bizlere bırakılan en kıymetli hazine olduğunu söyleyen AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Ecdadımızın mirasına hakkıyla sahip çıkmak elbet çok kıymetli. Ahilik ise ecdadımızın bizlere bıraktığı en kıymetli hazinelerden. Zamana rağmen değerinden hiçbir şey kaybetmeden Ahilik, bugün sadece bizlerin değil tüm dünyanın ihtiyaç duyduğu bir değerdir. İşte sizler bu değerin temsilcileri, uç beylerisiniz. Her biriniz kendi başarı hikayelerinizle, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında, Kırşehir’in iftiharı olmuş değerimizsiniz. Ahi Evran’ın yaktığı, üretime ve dayanışmaya dayalı “yerli ve milli ekonomi” meşalesi, bugün sizlere emanettir. Bu meşaleyi tutuşturan şey ise Türkiye sevdasıdır.
Bilmenizi istiyorum. Hükümetimiz, siz meşaleyi taşıyan iş insanları için, memleket için
Sayın Cumhurbaşkanımız’ın öncülüğünde gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır.

Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu’na katılmak için ABD’ye giden Cumhurbaşkanımızın programını takip etmişsinizdir. Bir saatini bile boş geçirmeyen,
muhataplarıyla eşit koşullarda masaya oturmayın bilen yeri geldiğinde de mazlumun hakkı için sesini kimseden çekinmeden tüm dünyaya haykıran bir liderimiz ve kadromuz var.
Bakın ekonomik anlamda, bu çabanın, bu gücün katkısından bir örnek vereyim.;
Sadece ABD ile ticaret hacminde ortaya konulan hedef 100 milyar dolar!
Bunun çoğunu da Türkiye yakalanmış durumda. Bugün enflasyonun oluşturduğu bir baskı var. Sizler de toplumun tüm kesimleri gibi bunun yükünü omuzlarınızda hissediyorsunuz. Ancak tabiri caizse enseyi karartmayın!
Kırşehir’imizin ve ülkemizin, bu anlamda en büyük sorunu, genç istihdam olarak önümüzde durmaktadır. Bu sorunun çözümünde, bizlerin çalışmaları bizim pusulamızdır. Bizler bu yolda bürokrasinin ağırlığını ve önünüze çıkan engelleri kaldırmak konusunda, üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Nitekim, gerek bürokraside bulunduğum dönemde gerek vekillik dönemimde yaptığım çalışmalara sizler özellikle de tüm esnaf kardeşlerim şahittir.

Güçlü ekonominin en büyük anahtarı, istikrar ve güvendir. Bugün gelinen noktada
hem ülke içi ekonomi de hem de uluslararası arenada, Türkiye dosta güven, düşmana korku vermeyi, sizlerin özverili çalışmaları ile başarmıştır. Memleket işi gönül işi. Atacağınız her adımda yaptığınız her yeni atılımda yanınızda yer alacağımızdan şüpheniz olmasın.” (HABER: FAHRETTİN TOKER)