Meksika'da uzaylılara ait olduğu iddia edilen 1000 yıllık fosiller kafalarda soru işareti bıraktı. Meksika Kongresinde düzenlenen oturumda gazeteci ve ufolog Jamia Maussan'ın uzaylılara ait olduğunu iddia ettiği fosilleri sergilemesi ülkede gündem oldu.

12 Eylül Salı günü, "insan olmayan" bir uzaylı türüne ait olduğu ve en az 1,000 yaşında olduğu söylenen iki ceset ve fosil, Meksika Kongresinde sergilendi. Vitrinli kutularda sergilenen mumyalanmış kalıntıların Peru'nun Cusco kentinden çıkarıldığı iddia edildi. 
Meksika basınında yer alan haberlere göre, Kongre’de konuşmalara öncülük eden gazeteci ve ufolog Jaime Maussan, mumyalanmış örneklerin "karasal evrimimizin" bir parçası olmadığını ve DNA'larının neredeyse üçte birinin "bilinmediğini" yemin altındayken ifade etti.

Pembe kıyafetli arıcılar, organik bal üretiminde söz sahibi olmak istiyor Pembe kıyafetli arıcılar, organik bal üretiminde söz sahibi olmak istiyor

Halka açık duruşmada Maussan, sözde uzaylı cesetlerini açıklamadan önce ABD'li yetkililere ve Meksika hükümeti üyelerine "UFO'lar ve tanımlanamayan anormal fenomenlerle" ilgili çeşitli videolar gösterdi: "Bu örnekler dünyevi evrimimizin bir parçası değil... Bunlar bir UFO enkazından sonra bulunan varlıklar değil. Diatom madenlerinde bulunmuşlar ve daha sonra fosilleşmişlerdir" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Editör: Fahrettin Toker