KIRŞEHİRSPOR’A HİZMET EDEN UNUTULMAYAN SPOR ADAMLARIMIZ (5)

 

UNUTULMAZ FUTBOLCULARIMIZDAN ABDURRAHMAN SEYHAN

 

“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak Kırşehirspor’a hizmet eden ve hayatta olan futbolcularımıza ulaşmaya ve kendilerinden aldığımız bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Bugünkü konuğumuz unutulmaz futbolcularımızdan Kayserili Abdurrahman Seyhan…

Kırşehir’i ve Kırşehir insanını unutamadığını, Kırşehir Lisesi’nde okuduğunu, Kırşehirspor’da futbolcu olarak güzel günler geçirdiğini ve Kayseri’den Ankara’ya gidip gelirken Kırşehir’e uğrayarak önceden tanıdığı arkadaşlarıyla yemek yiyip, çay içip sohbet ettiklerini anlatan Abdurrahman Seyhan’ın bizlere verdiği bilgileri aynen aktarıyoruz:

“1946 yılında Kayseri’nin Kocasinan Kasabasında doğdum. Çocukluğumdan itibaren futbolun içerisinde oldum. İlk takımım Kayseri Yapıspord’ur, sonra Kayseri’nin en büyük ve güçlü takımı Sümerspor’a transfer oldum. Daha sonra Kırşehirspor’a transfer oldum ve dört sene futbol oynadım. Kırşehirspor’da çok takım olarak aile gibiydik. Çok değerli kaliteli futbolcular vardı. Beşiktaş’a transfer olan rahmetli Sinan Ayaloğlu, Yılmaz İkram, Vehbi Kocaöz, rahmetli Büyük Yaşar, rahmetli kaleci Savaş çok samimi olduğum arkadaşlarımdı.

Teknik Direktörümüz rahmetli Muhittin Kıpçak Beşiktaş’ta futbol oynamış ve iz bırakmış futbolculardandı. Çok beyefendi, babacan ve sevecen olmasının yanında futbol bilgisi, disiplini ile öne çıkan ve sistemi olan bir hocamızdı.

Kırşehirspor’da geçen dört senenin ardından Erzincan Karagücü’ne, oradan tekrar Kayseri Sümerspor’a geldim. Burada Kayseri gol kralı oldum.  Futbolu bıraktıktan sonra saha komiserliği yaptım. Şimdi 77 yaşındayım Kayseri’de yaşıyor ve torunlarımla vakit geçiriyorum.

Kırşehirspor’da birlikte oynadığım, görev yaptığım arkadaşlarımdan, hocalarımdan vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı, huzurlu, mutlu yaşantı diliyorum.

“Ayrıca Kırşehir’de bulunan tanıdık bütün eş ve dostlarıma selamlarımı iletiyor, sağlık, mutluluklar diliyorum.”

Biz de “Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak Kırşehirspor’un unutulmaz futbolcularından Abdurrahman Seyhan’a hem bizimle paylaştığı bilgiler, hem de yeşil-beyazlı Kırşehirspor'a verdiği hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşantısında ailesiyle, çocuklarıyla, torunlarıyla ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu ömürler diliyoruz. HAZIRLAYAN: OSMAN İLHAN

 FOTOĞRAF ALTI

1-Kırşehirspor’un en iyi tarihi kadrosu soldan sağa Yılmaz Tevfik Yaşar Tarzan Mehmet Savaş Barış Turan Abdurrahman Cengiz Rafet K. Mehmet Sinan ölenlere Allahtan Rahmet Dileriz

Kırşehirspor, sezonu  Karaman’da açıyor Kırşehirspor, sezonu Karaman’da açıyor

2-Abdurrahman Seyhan Kırşehir Ahi Stadyumunda

3-Abdurrahman Seyhan’ın şimdiki hali

4- Ayaktakiler soldan sağa: İsmet, Barış, Turan Koçak, Vehbi Kocaöz, Tevfik, Kaleci Savaş Arıtürk. Oturanlar soldan sağa;  Akset Albasan, Birol, Celal Genç, Abdurrahman Ekrem Gülten (formasız), Engin