Kayseri Üniversitesi Sözleşmeli Personel alım ilanı Kayseri Üniversitesi Sözleşmeli Personel alım ilanı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğretim elemanı Öğr. Gör. Ferhat Toslak ile İnönü Üniversitesi ve Mekatron AR-GE Otomasyon Bilgisayar ve mühendislik Taahhüt işleri ile ortaklaşa yaptığı “Sesli Komut ile Lazer Başlıklı Yazıcı Kullanılarak Lamlara Kod Yazma Yöntemi” isimli buluş Patent Tescil Belgesi almaya hak kazandı.

“Sesli Komut ile Lazer Başlıklı Yazıcı Kullanılarak Lamlara Kod Yazma Yöntemi” isimli buluşa Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları değerlendirme kurulu tarafından “Hizmet Buluşu” kararı verildi. Fikri ve Sinai Mülkiyet Hakları konusunda yaptıkları girişimleri destekleyen başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve buluş sahibi öğretim elemanı Öğr. Gör. Ferhat Toslak olmak üzere FSMH Değerlendirme Kuruluna, TTO ekibine ve kendileri ile iş birliği yapan paydaşlara teşekkür eden Doç. Dr. Mustafa Kurban, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi adına patent çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya üniversitemizin de ortağı olduğu “Sesli Komut ile Lazer Başlıklı Yazıcı Kullanılarak Lamlara Kod Yazma Yöntemi” isimli patentin üniversitemize hayırlı olması temennisinde bulunarak Teknoloji Transfer Ofisinin ticarileşebilme kapasitesi yüksek olan buluşları üniversitemize kazandırılması konusunda gerekli adımları atmasının kendilerini sevindirdiğini belirtti. Fikri ve Sinai Mülkiyet Hakları Yönetimi konusunda yapılan çalışmaların meyvelerini almaya başlamanın haklı gururunu yaşadıklarını dile getiren Rektör Karakaya, “Bizlere bu gururu yaşatan buluş sahibi hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.(HABER MERKEZİ)