Kırşehir’de bir yılda 2 bin 427 trafik kazasında10 kişi hayatını kaybetti Kırşehir’de bir yılda 2 bin 427 trafik kazasında10 kişi hayatını kaybetti

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Gamze Saatçi’nin yürütücülüğünü yaptığı TÜBİTAK 4007 Afet Bölgesi Projeleri kapsamında “Kahraman Çocuklar Bilimle Güçleniyor” etkinliği, 19-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin (KSÜ) ev sahipliğini yaptığı etkinlik, Avşar Kampüsü Yunus Emre Kongre Merkezinde atölye etkinlik stantları kurulmasıyla başladı. Etkinlikte; Üniversitemizin Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Fen- Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesinden akademisyenler atölye lideri olarak görev alırken aynı zamanda lisans öğrencileri de rehber olarak stantlarda yer aldılar.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin Avşar Kampüsünde gerçekleşen ve üç gün süren etkinliğe, çadır kentte yaşayan vatandaşlar ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi. (HABER MERKEZİ)