Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı ÜNİAR, 81 ildeki 126 devlet ve 74 vakıf olmak üzere 200 üniversitede öğrenim gören 47 bin 761 öğrencinin birçok farklı alandaki memnuniyetlerini belirledi. Elde edilen sonuçlara göre Kırşehir, Öğrenci Dostu Şehirler, arasında 23.sırada kendine yer bularak gençlerin tercih ettiği şehirler arasında yer aldı.

MÜLKİYE BAŞMÜFETTİŞİ  YEL’DEN TSO'YA ZİYARET MÜLKİYE BAŞMÜFETTİŞİ YEL’DEN TSO'YA ZİYARET

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nın bir parçası olan araştırma; 6 Şubat Depremlerinin etkilediği 11 il dışındaki 70 ilde öğrenim gören 40 bin öğrenciden toplandı. Yapılan araştırmanın sonucunda; öğrencilerin yaşamaktan en mutlu olduğu şehirler arasında Kırşehir bir önceki yıl 26. iken bu yıl 23.oldu.

Ortalama 77 puanla ‘’B’’ düzeyinde yer alan ilimiz de öğrencilerin yaşamaktan memnuniyet duyduğu verilere yansıdı. Şehirden memnuniyet, şehirde kendini güvende hissetme, ulaşım imkânları, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler gibi konularda öğrencilerin cevaplarından oluşan Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜNİAR) ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nın (TÜMA) sonuçlarının gençlerin üniversite tercihlerinde etkili olması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)