UNESCO Müzik Şehri Kırşehir'de cadde ve sokaklarda genç müzisyen grubun Neşet Ertaş hayranlığı vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Kırşehir cadde ve sokaklarında bir grup müzisyenin Neşet Ertaş eserlerini seslendirmesi vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgiyle takip ediliyor.

Kırşehir’de yaşayan Erkal Dursun, 4 yıldır arkadaşlarıyla birlikte sokaklarda şarkı söyleyerek geçimini sağlayıp üniversite hayali kuruyor. Dursun, "Sokak sanatçılığı yapıyorum. Neşet Ertaş’tan beslendik. Arkadaşlarımızla birlikte akşam üzeri gelip sokaklarda çalışıyoruz. Vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyoruz. Bu sayede de yaptığımız sanatımızla ekmek paramızı alın terimizle kazanıyoruz" dedi.

İl genelinde sokak sanatçılarına insanların ilgisinin yüksek olduğunu aktaran Dursun, "Sokaklarda yeteneğimizi geliştirip Güzel Sanatlar Fakültesi’ne gitmek istiyoruz. Günde 300-500 TL para kazanıyor olsak da bazen parasız da dönebiliyoruz evlerimize. Müzik yapmayı ve insanları eğlendirmeyi seviyoruz" diye konuştu.

UNESCO Şehirler Ağı’na 30 Ekim 2019 tarihinde dahil olan Kırşehir'de Kırşehir Belediyesi tarafından büyük katkının sunulmasıyla gençler müzik kültürünün geliştirilmesi için yoğun çaba harcarken vatandaşlar da yoğun ilgi göstererek takip ediyor. Vatandaşlar müzik dinleyerek hem eğleniyor verdikleri bahşişlerle de gençlerin geçimini sağlamasına büyük katkı sağlıyor.

Ayşe Ünaldı vefat etti Ayşe Ünaldı vefat etti

Muhabir: (HABER: FAHRETTİN TOKER)