Umre ibadetini eda etmek için mukaddes topraklara gidecek olan Servisli 15 günlük 26. tur umre kafilesi ile Kırşehir'den umreye gidecek umre kafilesi dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

EPDK Başkanlığına 4. kez Mustafa Yılmaz atandı EPDK Başkanlığına 4. kez Mustafa Yılmaz atandı

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2023-2024 Umre Organizasyonu ile umreye gidecek umre yolcuları için Kırşehir İl Müftülüğü tarafından uğurlama programı düzenlendi.
                Kırşehir'den kutsal topraklara gidecek Servisli 15 günlük 26. tur ile umre yolcuları Cacabey Meydanından uğurlandı.  Duygulu anların yaşandığı uğurlama töreninde, umreci adayları ve yakınlarının gözyaşlarını tutamadı.

                Düzenlenen uğurlama programına İl Müftüsü Mustafa Tekin, Hac ve Umre Şube Müdürü Mustafa Yayla, İl Müftülüğü Personelleri, Din görevlileri, umre yolcuları ve yakınları katıldı.

İl Müftüsü Mustafa Tekin’in yaptığı konuşma yaptı Müftü Tekin, törende yaptığı konuşmada, "Üç ayların ilki olan Recep ayında  40 umrecimizi kutsal topraklara tecrübeli din görevlilerimiz ile birlikte uğurlamanın heyecanını yaşıyoruz. Umre yolcularımıza Allah'tan makbul bir umre nasip etmesini ve hayırla gidip, sağ salim dönmelerini temenni ediyoruz. Sizlerden o mübarek beldelerde, duaların kabul olduğu topraklarda Başta şehitlerimizi için, mazlum Filistin ve Gazze için, İslam alemi için dua istiyoruz. Allah yolculuğunuzu hayırlı eylesin ibadetlerinizi kabul etsin." dedi.

Ardından yapılan dua ile umre yolcuları Ankara Esenboğa Havalimanına uğurlandı. (HABER MERKEZİ)