Ümit Özdağ’dan İYİ Parti değerlendirmesi:

 “Seçim önerilerini dikkate almazsa,  Cumhur İttifakı ciddi sonuç alır”

Bir dizi ziyaret için bugün Kırşehir’e gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “İYİ Parti seçim önerilerini dikkate almazsa, Cumhur İttifakı bu seçimlerde ciddi sonuç alır” dedi.

Ümit Özdağ, "Cumhuriyet Halk Partisi'ne İYİ Parti'nin vermiş olduğu cevabı olumlu, geç kalmış doğru bir cevap olarak görüyoruz. Ancak şunun da altını çizmek istiyorum. Eğer Türk siyasetinde bir Cumhur İttifakı gerçeği varken ve bu Cumhur İttifakı en etkili, kendi içerisinde en fazla bütünleşmiş dönemini yaşarken eğer İYİ Parti, Zafer Partisi'nin önermiş olduğu seçim yetkililiğini kabul etmez ise Cumhur İttifakı bu seçimlerde ciddi bir sonuç alır. Onun için biz Sayın Akşener'e seçim iş birliği çağrısında bulunduk. Böyle bir iş birliğinin oy potansiyelinin minimum yüzde 20 belki ötesinde olduğunu ifade ettik. Sokaklar, caddeler, meydan anketlerse bunu gösteriyor. Sayın Akşener'in deneyimli bir siyasetçi olarak bu konuda doğru adımı atarak Zafer Partisi'nin uzatmış olduğu eli geri çevirmeyeceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Mucur AK Parti seçim Bürosu açılışı yapılacak Mucur AK Parti seçim Bürosu açılışı yapılacak

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Kırşehir'e geldi. Partisinin İl Başkanlığı Binası'nı ziyaret eden Özdağ, burada yaptığı açıklamada, "Bildiğiniz gibi Türk siyaseti Her zaman olduğu gibi bir dinamik dönemden geçiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bugün kendi sosyal medya üzerinden kapsamlı bir cevap vereceğim ve bazı sorular soracağım, cevaplaması için. Evet sığınmacılar nasıl Türkiye'nin milli güvenliği, halkımızın refahı ve ülkemizin geleceği için artık bir tehdit noktasına gelmiş geçmiş ise şimdi de bu rezerv alan yasası Türk milletinin elinden mülkünü alma, varlığını alma yasasına dönüşmüştür. Tabii ki depreme yönelik özellikle İstanbul depremine yönelik hızlı tedbirler alınmalıdır. 22 seneden beri iktidardayız biz. Neredeydi aklınız? Şimdi mi geldi aklınıza? Evet. Geç kaldınız. Çok geç kaldınız. Ama sadece geç kalmakla kalmadınız Şimdi depremin vesile ederek milletin elinden malını, mülkünü alacak bir yasayla yeni bir süreç başlattınız. Biz Zafer Partisi olarak İstanbul depremini, sığınmacılar, uyuşturucu ve ekonomik krizle birlikte Türk milletinin en önemli dört sorunundan bir tanesi kabul ediyoruz. Ve bundan dolayı da somut tekliflerimiz var. Bakın bizim seçimden önce gerçekleştirmiş olduğumuz İstanbul'un her Ilçesine bir vali atanması Anadolu'da valilik gereği yapmış bir vali atanması yine İstanbul'da her ilçeye bir il emniyetinde il emniyet müdürlüğü görevi yapmış bir il emniyet müdürlüğünün atanması şeklinde teklifimiz var. AKP bunu Şimdi valiler kısmında gerçekleştirdi. Özetle siz daha sorunları teşhis etmeden biz tedavilerini ortaya koyan bir partiyiz. Çünkü Zafer Partisi'nin çok geniş ve deneyimli kökleri var" diye konuştu.

"ÖNERİLERİMİZ DİKKATE ALINMAZSA CUMHUR İTTİFAKI BU SEÇİMDE CİDDİ SONUÇ ALIR"

Açıklamasında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in teklifinin reddetmesini değerlendiren Özdağ, "Cumhuriyet Halk Partisi'ne İYİ Parti'nin vermiş olduğu cevabı olumlu, geç kalmış doğru bir cevap olarak görüyoruz. Ancak şunun da altını çizmek istiyorum. Eğer türk siyasetinde bir Cumhur İttifakı gerçeği varken ve bu Cumhur İttifakı en etkili, kendi içerisinde en fazla bütünleşmiş dönemini yaşarken eğer İYİ Parti, Zafer Partisi'nin önermiş olduğu seçim yetkililiğini kabul etmez ise Cumhur İttifakı bu seçimlerde ciddi bir sonuç alır. Onun için biz Sayın Akşener'e seçim iş birliği çağrısında bulunduk. Böyle bir iş birliğinin oy potansiyelinin minimum yüzde 20 belki ötesinde olduğunu ifade ettik. Sokaklar, caddeler, meydan anketlerse bunu gösteriyor. Sayın Akşener'in deneyimli bir siyasetçi olarak bu konuda doğru adımı atarak Zafer Partisi'nin uzatmış olduğu eli geri çevirmeyeceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)