Vali H. Mete Buhara kutlama mesajı:

“Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururu ve sevinci içerisindeyiz”

 

Kırşehir’deki 40 üreticiye  49 milyonluk KKYDP desteği Kırşehir’deki 40 üreticiye 49 milyonluk KKYDP desteği

Vali H. Mete Buhara, “23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm çocukların ve milletimizin bayramını kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıldönümü ile geleceğimizin güveni ve umudunu taşıyan çocuklarımıza armağan edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururu ve sevinci içerisinde olduklarını belirten Vali Buhara, mesajında şunları ifade etti:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemi ve duyduğu güvenin bir ifadesi olarak bugünü onlara armağan etmiştir.

“Nitekim; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” diyen Mustafa Kemal Atatürk, çocuklarımızın ne kadar önemli olduğunu bu veciz sözle bir kez daha dile getirmiştir.

“Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı ülkesini ve milletini seven, üreten, ufku açık, milli ve manevi değerlerimize bağlı, bilimin ışığında yol alan bir nesil olarak yetiştirilmelerini sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.

“Bu anlamlı ve önemli günde, Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bugünü anlamlandıran, geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, bayramın dünya çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını” kutluyorum.” (HABER: CEMRE BAYRAM)