“Kırşehir Çiğdem”e konuşan MucurgücüBaşkanı Gürses:

 

“ÜLKE OLARAK ZOR

GÜNLER YAŞIYORUZ”

Bağbaşı tesislerinde sezonun geri kalan bölümü için antrenmanlarına başlayan Bölgesel Amatör Ligi’ndeki temsilcimiz Mucurgücüspor’da Kulüp Başkanı Cahit Gürses, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

2.Lig Kırmızı Grup’tan bu sezon 2 takım düşecek 2.Lig Kırmızı Grup’tan bu sezon 2 takım düşecek

Başkan Gürses, ülke olarak büyük bir deprem felaketi yaşadıklarını belirterek, yaraların sarılmasının biraz geç olacağını, futbol konuşmanın zor olduğu bir dönem yaşadıklarını belirtti.

Deprem felaketinin ardından Mucurgücüspor’lu futbolcuların moral bozukluğu ve burukluğu ile lig hazırlıklarına başladığını belirten Mucurgücüspor Başkanı Cahit Gürses gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen depremlerde can kayıpları hepimizi büyük bir üzüntüye sürükledi. Ülke tarihinde böylesine büyük bir felaket olmamıştı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle anarken, yaralı olarak kurtulanlara acil şifa dilerim. Deprem felaketinin yaralarını ülke olarak biran evvel sarıp normal hayata geri dönmemiz biraz vakit alır. Yaşadığımız olayı unutup normal hayatımıza geri dönmek hiç te kolay olmayacak. Kendimizi depremzedelerin ve o ilde yaşayan vatandaşlarımızın yerine koyalım. Orada ailesini, yakınlarını, akrabalarını kaybeden nice insanlar var. Onlar için hayata geri dönmek kolay olmayacak. Bizler vatanını seven insanlar olarak depremzedelerin her daim onların yanında olacağız. Elimizden geldiğince maddi, manevi desteğimizi ve dualarımızı esirgemeyeceğiz. Deprem mağduru illerimiz ve depremzede vatandaşlarımız ancak böyle ayağa kalkar. Bu biraz zaman alacak ama bir şekilde yaralarımızı saracağız. Tabi ki böylesine acılar herkesi olumsuz etkilediği gibi spor müsabakalarında da büyük etkisi oldu. Böylesi acı bir durum yaşanırken futbolun şimdilik ikinci planda kaldığını düşünüyorum. Bu ortamda futbol ne kadar konuşulabilir ki. Açıkçası günlerdir hiç tadımız tuzumuz yok. Şu aşamada futboldan konuşmak ne kadar doğru olabilir ki. Yavaş yavaş toparlanacağız. Psikolojik yönden herkes çok etkilendi. Hala bu psikolojiden kurtulmuş değiliz. Acılar paylaşa paylaşa hafifleyecek. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Sözün bittiği yerdeyiz. Ama hayat devam ediyor. Federasyon maçların başlama tarihi konusunda henüz net bir açıklama yapmadı. Bizler moral bozukluğu ile çalışmalarımıza başladık. Ligde de zor günler geçiriyoruz ve kümede kalma mücadelesi veriyoruz. Zor ve sıkıntılı günler bizi bekliyor olacak. İnşallah yaralarımızı sarar ve ülke olarak böyle bir daha acılar yaşamayız.” (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)