Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi ekiplerinden 40 Şehirgücüspor’un antrenörü Sercan Uğurlu, önceki gün 2 No’lu sentetik sahasında Cumartesi günü 3.haftada oynayacakları Kırkent FK maçı hazırlıkları çerçevesinde spor muhabirimiz Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

Uğurlu, hem amatörde hemde U14 Ligi’nde 2’de 2 yaptıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

17.sıraya kadar geriledik 17.sıraya kadar geriledik

Sercan Uğurlu yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz hafta deplasmanda karşılaştığımız Mucurgücüspor’u 3-2’lik skorla mağlup ederek sezona galibiyetle başlamıştık. Gerçekten zorluk derecesi üst düzey bir karşılaşmaydı. Kazanmasını bildik ve sezona da 3 puanla başladık. Sezonun ilk maçları her zaman zordur. Hele birde Mucurgücüspor gibi ligin güçlü ekiplerinden biriyle oynadık. Galip gelmesini bildik. Ligin 2.haftasında da Bağbaşı’nda oynadığımız maçta da Kaman Cevizspor’u 7 golle geçerek galip geldik ve 2’de 2 yapıp yolumuza kayıpsız devam ediyoruz. Artık bu maçları geride bıraktık ve önümüzde çok önemli, gerçekten bir Mucurgücüspor bir Kaman Cevizspor maçı kadar zor geçmesi beklenen bir Kırkent FK maçımız var. Zor bir karşılaşma olacağı için rakibimizi çok ciddiye alıp hazırlıklarımızı da bu doğrultuda yapıyoruz. Bizler 40 Şehirgücüspor olarak elimizden geldiği kadar kendi yetiştirdiğimiz oyuncularla sahaya çıkmaya çalışıyoruz. Amatör kümede oynayan bir çok oyuncularımızın 7-8 yıllık emeğimiz var. Geçtiğimiz hafta Mucur ver bu hafta Kaman Cevizspor maçında kendi yetiştirdiğimiz 2 oyuncumuzu ilk 11’de başlattık. Geçen sezon 4-5 sporcumuzu ilk 11’de başlatıyorduk. Transfer yapan oyuncularımız oldu. Ankara’ya transfer yapan oyuncularımız oldu. Bu sene de hem kendi oyuncularımız, hemde üniversitede okuyan öğrenci kardeşlerimizle birlikte iyi bir takım kurduk ve güzel bir ortamda iyi bir aile olarak çalışmalarımıza bu doğrultuda devam ediyoruz. Bizler her hafta maç maç bakıyoruz. Bu haftada karşılaşacağımız Kırkent takımımı da iyi bir oyun, seyir zevki yüksek bir karşılaşmayla sahadan galip gelen taraf olmak istiyoruz” dedi.

U14 Ligi’nde de 2’de 2 yaptıklarını söyleyen mavi-beyazlı ekibin genç teknik adamı, “Amatör kümede ve U14 gençler Ligi’ de yolumuza kayıpsız devam ediyoruz. U14 Ligi’nde de önce Kırşehirspor ardından Gençlikspor’u yendik ve liderlik koltuğunda oturuyoruz. Cumartesi günü Minik Kramponlar takımıyla çok önemli bir müsabakaya çıkacağız. İnşallah Minik Kramponlar maçından da 3 puanla ayrılırız. Bizim amacımız, iyi bir insan, iyi bir sporcu ve topluma faydalı iyi birey yetiştirmek. 40 Şehirgücüspor’un kurulma amacının ilk felsefesi buydu. Bizim takımda yer alan sporcuların gerek saha içi olsun, gerek saha dışında olsun, öğrenci kardeşlerimizin kendilerini iyi ifade edebilmeleri lazım. İyi birey ve iyi birer insan olabilmeleri lazım. Zaten bunları da bizlerin oynadıkları maçlarda da görebilirsiniz. Bizim maçlarımızda hakeme itiraz olsun, rakip takımlara bir saygısızlık olsun çok zor görürsünüz. Bizler bunlara engel olmaya çalışıyoruz. Kendi içimizde bir aile ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Bizler aBöyle olunca da başarı haliyle geliyor. Bu düşüncemizden de asla vazgeçmeden yolumuza aynı çizgiden devam edeceğiz.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)