Bilgehan Baykal kimdir? Deniz Çakır'ın eşi Bilgehan Baykal kimdir? Bilgehan Baykal nereli ve kaç yaşında? Bilgehan Baykal kimdir? Deniz Çakır'ın eşi Bilgehan Baykal kimdir? Bilgehan Baykal nereli ve kaç yaşında?

Sosyal medyada sıkça araştırılan Ufolog kimdir? Nasıl ufolog olunur? Ufolog kime denir? Meksika Kongresindeki sunuma dair tüm haberlerde Jaime Maussan’dan “ufolog” ya da “UFO araştırmacısı” olarak bahsediliyor. Peki ufolog kime denir? Nasıl ufolog olunur?
Bir kelimenin “biyolog” gibi bir ekle bitmesi ya da sonunda “araştırmacısı” ifadesinin yer alması, o sıfatın bilimsel olması için yeterli değil. Bu nedenle de dünya üzerindeki hiçbir üniversitede “ufoloji” diye bir kürsü yok. Akademi tarafından bilimsel bir çalışma alanı olarak benimsenmeyen “ufoloji” bir sözde bilim olarak kabul ediliyor.
Hiçbir üniversitede ufoloji alanında lisans programı sunulmaması, bu alanda “fırsat” olmadığı anlamına gelmiyor. “Ufolog” olmak için bazı çevrimiçi seçenekler mevcut. Örneğin, Uluslararası Metafizik Üniversitesi, Alfred Üniversitesi'nden tarih diplomasına sahip Richard Dolan tarafından verilen Ufolojiye Giriş de dahil olmak üzere Ufoloji Çalışmaları alanında altı ders sunuyor. 12 derslik online kurs "UFO Nedir?", "Kadim Ziyaret Teorileri" ve "Erken Örtbas" gibi konuları kapsıyor. Kursların her birinin ücreti 200 ila 400 dolar arasında değişiyor. (HABER MERKEZİ)