Disney'den ilham alınarak tasarlanan ve UEFA'nın kadın futbolu stratejisi kapsamında 2020 yılında, daha önce hiç futbol oynamamış 5-8 yaş aralığındaki kız çocuklarına futbolu sevdirmeyi hedefleyerek ortaya konan UEFA Playmakers programının 2024 sezonu festivali, bugün Bahçelievler İl Özel İdare Stadyumu'nda gerçekleştirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Kadın Futbol Direktörü Eren Şenyaprak, U19 Kadın Millî Takım Teknik Direktörü Aytürk Kıyıcı, U15 Kız Millî Takım Teknik Direktörü Nazlı Ceylan Demirbağ, millî takım oyuncuları Ece Tekmen, Beril Beceren, Mine Yıldız, Tuana Yılmaz, Defnesu Aldemir, İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ve Bahçelievler Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük'ün katıldığı festivalde 13 merkezden 112 sporcu yer aldı.

2023 yılının Ocak ayından bu yana İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte yürütülen programda İstanbul'da 16 merkez faaliyet göstermeye devam ediyor. İstanbul dışında ise Hatay, Kocaeli ve Sinop illerinde olmak üzere 3 merkezde eğitimler sürdürülüyor.

A Milli Futbol Takımı'nın Galler ve Karadağ maçlarının statları belli oldu A Milli Futbol Takımı'nın Galler ve Karadağ maçlarının statları belli oldu

Kaynak: (TFF BÜLTEN)