UEFA B/A Birleşik Eğitim Programı'nın 9. modül eğitimi öncesi kulüp ziyaretleri gerçekleştiriliyor. 18 aylık bir süreye yayılan, dokuz yüz yüze eğitim ile modüller arasında gerçekleştirilen online eğitimlerden oluşan UEFA B/A Birleşik Eğitim Programı'nın 8. modül eğitimi 09-12 Şubat 2024 tarihleri arasında Antalya'da düzenlendi.

Programda aday antrenörler; "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" metodoloji çerçevesinde saha çalışmalarında oyun kurgularını ve felsefelerini ortaya koydu. 8. modül eğitimlerinin tamamlanmasının ardından aday antrenörler eğitim programları süresince almış oldukları teorik ve pratik eğitimleri uyarlayarak, felsefeleri üzerinden bulundukları kulüplerde çalışmalarını gerçekleştirdi.

Programın bu aşamasında UEFA B/A Birleşik Eğitim Program Sorumlusu Antrenör Eğitimcisi Serhat Sütlü ve antrenör eğitimcisi Fatih Serkan Albayrak, Eyüpspor A Takım Tesisleri'ndeki ziyaretlerinde, aday antrenörler Arda Turan ve Uğur Uçar'ın sunum ve saha performanslarını gözlemleyerek karşılıklı bilgi paylaşımlarında bulundular. Kulüp ziyaretleri Mondihome Kayserispor'da görev yapan aday antrenör Burak Yılmaz ile devam edecek.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, eğitimle ilgili yaptığı açıklamada, "2022 Aralık ayından itibaren süre gelen programın 8. modülü bitiren aday antrenörlerin yeterlilik seviyelerini daha iyi bir noktaya yükseltmeleri adına kulüp ziyaretleri ile onları destekliyor ve gözlemliyoruz. Aday antrenörlerimizin antrenör eğitim programında 'Antrenör, Ortam, Oyuncu, Oyun' ana başlıklarına odaklanmalarını sağlayarak sürekli öğrenme ortamında gelişimlerine katkı sunmayı ve içsel motivasyonlarını geliştirmeyi hedefliyoruz." ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)

2024 yılı ‘Temsilci Genç’ başvuruları başladı… 2024 yılı ‘Temsilci Genç’ başvuruları başladı…