Çocuklarımızın ve gençlerimizin sporun birleştirici ve iyileştirici gücünden yararlanması amacıyla hayata geçirilen Uçan Raketler Projesi Kırşehir’de.

2018 yılında başlayan Uçan Raketler projesi, masa tenisi yoluyla çocukların fiziksel ve mental gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor. Proje kapsamında il merkezi, ilçeler ve köy okullarımız olmak üzere toplamda 57 masa tenisi masası, 5800 adet masa tenisi topu ve 580 adet raket, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nun ve sponsor firma Hitit’in katkıları ile çocuklarımızın ve gençlerimizin kullanımına sunulacak.

Profesyonel Masa Tenisi Eğitimi Masa tenisi ekipmanlarının yanı sıra profesyonel antrenör desteği ile tam bir sürdürülebilir masa tenisi projesi olan Uçan Raketler kapsamında, antrenörlük eğitimi verilerek, belgeyi almaya hak kazanan adaylar düzenli bir program ile, masa tenisine ilgisi olan çocuklarımıza masa tenisi eğitimi verecek.

Badminton grup müsabakaları sona erdi Badminton grup müsabakaları sona erdi

Projenin hedeflerinden birisi de çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini destekleyen bir spor dalı olan masa tenisinde, genç yeteneklerin keşfedilip desteklenerek, Masa Tenisi 3.Lig de mücadele eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz Masa Tenisi Takımına alt yapı oluşturulması ve bu sayede de ülkemizi dünya çapında temsil edecek sporcuların kazanılması hedefleniyor.

"Uçan Raketler" programıyla ilgili 3 Ocak Çarşamba günü Kırşehir Kındam Spor Salonunda saat 12.30’da bir basın açıklaması yapılacak.

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, projenin ilimize kazandırılması ve imkanlardan faydalanması noktasında emeği geçen tüm paydaş kurumlara teşekkür ederken, çocuklara ve gençlere masa tenisi ile geçen sağlıklı bir spor hayatı diliyoruz. (HABER MERKEZİ)