Kırşehir’de 5 takımın çift devreli lig usulüne göre mücadele edildiği U18 Gençler Ligi’nde mutlu sona Mucurgücüspor takımı ulaştı. Kırmızı-yeşilli ekip 40 Şehirgücüspor’un sahaya çıkmaması son 2 karşılaşmasını ise 3-0 hükmen galibiyetle kazanacak olmasından dolayı ligin bitimine 2 hafta kala şampiyonluk ipini göğüsledi.

U18 Gençler Ligi’nde 2023 Futbol sezonu Mucurgücüspor’un şampiyonluğu ile sona erdi.

Sezon başında Mucurgücüspor, 40 Şehirgücüspor, Çiçekdağı Belediyespor, Atakspor, Yedigülspor’un katılımıyla 18 Mart tarihinde başlayan U18 Gençler Ligi’nde Mucurgücüspor, 1 yenilgi alarak şampiyonlukla noktaladı.

Ligin ilk maçında kendi sahasında Çiçekdağı Belediyespor’u 5-2 yenerek Lige galibiyetle başlayan Mucurgücüspor, 2’nci hafta Bağbaşı tesislerinde Atakspor’u 8-2, 3’üncü hafta 40 Şehirgücüspor’u 9-2, 4’üncü haftada Yedigülspor’u 11-1 gibi farklı skorlarla mağlup ederek ilk yarıyı 12 puanla lider olarak tamamladı.

Ligin 2’nci yarısının ilk maçında deplasmanda Çiçekdağı Belediyespor’a 6-3’lük skorla mağlup olan ve ilk yenilgisini alan Mucurgücüspor, daha sonra sahasında Atakspor’u 7-1’lik skorla geçerek şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyet daha almıştı.

Ligin 8’inci haftasında Bağbaşı tesislerinde oynanması gereken maçta 40 Şehirgücüspor’un sahaya çıkmaması üzerine haftayı 3-0 hükmen galibiyetle, Yedigülspor ile Çiçekdağı Belediyespor’un da ligden çekilmesinin ardından ligin bitimine 2 maç kala şampiyonluğunu garantileyen Mucurgücüspor’a hafta içi Bağbaşı tesislerinde kupa töreni düzenlendi.

Kırşehir’de düzenlenen U18 Gençler Ligi’ni şampiyon tamamlayan Mucurgücüspor’a madalyalarını ve kupasını Kırşehir ASKF (Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) Başkanı Kazım Kaya verdi.

Bağbaşı Sentetik sahasında düzenlenen kupa ve madalya töreninin ardından idareciler, sporcular ve antrenörler günün anısına şampiyonluk kupasıyla hatıra fotoğrafı çekindiler.

U18 Ligi’nde şampiyon olan Mucurgücüspor, ilimizi Türkiye Futbol şampiyonasında temsil etme hakkı elde etti. Mucurgücüspor’a U18 Türkiye Futbol Şampiyonasında başarılar dileriz.

"Road Race Kırıkkale 2.2" bisiklet yarışları sürüyor "Road Race Kırıkkale 2.2" bisiklet yarışları sürüyor

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)