Yine katılım sayısının az olduğu U17 Ligi’ne 3 takımla devam ediyoruz…

U17 Ligi fikstürü çekildi…

U17 Gençler Ligi’nde 2024 yılı fikstürü çekildi. Toplam 3 takımın,3 devreli lig usulüne göre mücadele edileceği U17 Ligi’nde 40 Şehirgücüspor, Minik Kramponlar ve Gençlikspor yer alıyor.

19 Nisan Cuma günü start alacak olan U17 Ligi’nde 3 takımla mücadele ediliyor olması Kırşehir’de sporun bitme noktasına geldiğinin işaretidir.

U12 Gençler Ligi’nde  9.hafta heyecanı U12 Gençler Ligi’nde 9.hafta heyecanı

Kırşehir’de bundan yıllar önce 6 veya 8 takımla oynanılan alt yaş kategorilerinde U15 Ligi’nden sonra U17 Gençler Ligi’nde de 3 takımla mücadele etmek zorunda kalındı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun amatör spor kulüplerine daha fazla yardım etmesi ve desteklemeleri gerekiyor. Destek verilmez, gerekli imkanlar sunulmaz ise yarın 3 takımla oynanılan liglere bile takım çıkmayabilir.

Birkaç gönüllü antrenörlerin ite kalka takım kurup sahaya çıkmasının ardından ancak 3 takımla alt yaş kategorileri oynan Kırşehir’de bu konuyu yetkililerin bir an önce üst mercilere duyurması ve amatör küme takımlarına yardım yapılması konusunda baskı kurmaları gerekiyor.

Özellikle Kırşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Kazım Kaya’nın bu konuya el atması ve Amatör takımların yanında yer almasını canı gönülden istiyoruz.

Hiçbir platformda yer almayan, Kırşehir’de oynanan amatör ve alt yaş kategorilerindeki maçlara gelmeyen, her zaman ‘İşim var’ diyen ASKF Başkanı Kazım Kaya’nın amatör takımların yanında yer almasını ve takımlara sahip çıkılma konusunda stadyumlarda görmek istiyoruz.

Öte yandan 40 Şehirgücüspor, Minik Kramponlar ve Gençlikspor’un yer aldığı U17 Gençler Ligi’nde heyecan 19 Nisan Cuma günü tek karşılaşmayla başlıyor.

3 takımın, 3 devreli lig usulüne göre mücadele edilecek olan U17 Gençler Ligi’nin 1.Haftasının açılış maçında 40 Şehirgücüspor ile Gençlikspor karşı karşıya gelecek. Saat 17.00’da başlayacak olan karşılaşma 2 No’lu Sentetik sahasında oynanacak.

Ligin 1.Haftasını Minik Kramponlar maç yapmadan bay olarak geçirecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)