Kırşehirspor’un galibiyeti U16 Ligi’ndeki hesapları karıştırdı…

 

U16 Ligi’nde zirve 3 takımın!

6 takımın çift devreli lig usulüne göre mücadele edildiği U16 Gençler Lig’inde hafta sonu oynanan 3 karşılaşmanın ardından 2’nci yarının 6’ncı haftasının heyecanı yaşandı.

Ligin 6’ncı haftasının sonunda şampiyonluk yarışı 3 takımla devam ediyor. Kırşehirspor’unMucurgücüspor’u yenmesinin ardından 3 takımında kalan haftalar sonunda şampiyonluk iddiası devam ediyor.

Cumartesi ve Pazar günü oynanan 3 karşılaşmayla 6’ncı hafta maçları tamamlanırken, oynanan bu 3 karşılaşmada fileler 10 kez ağlarla buluştu.

U16 Gençler Ligi’nin 2’nci yarısının 6’ncı haftasının açılış maçında ligde şampiyonluk hedefleyen Mucurgücüspor ile ilk yarıda 2 yenilgi alıp zirve yarışında ağır bir yara alıp ilk yarıyı 3’üncü sırada tamamlayan Kırşehirspor ile karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 2’nci yarıda Hamza Yılan’ın kaydettiği golle 1-0 kazanan Kırşehirspor puanını 12 yapıp haftayı 3’üncü sırada tamamladı. Bu yenilginin ardından 15 puanda kalan Mucurgücüspor ise averajla liderliğini sürdürdü.

Ligde hiçbir hedefi kalmayan iki ekip Gençlikspor ile Minik Kramponlar 6’ncı haftanın 2’nci karşılaşmasında karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 2-1 kazanan Minik Kramponlar ligdeki 2’nci galibiyetini alarak 6 puanla haftayı 4’üncü sırada tamamladı. Gençlikspor ise 3 puanda kalıp haftayı 7’nci sırada tamamladı.

6’ncı haftanın kapanış maçında şampiyonluk mücadelesi içinde yer alan 40 Şehirgücüspor ile Atakspor karşılaştı. Maçın başından sonuna kadar ütün bir oyun sergileyen 40 Şehirgücüspor karşılaşmadan 7-0 gibi farklı bir skorla galip ayrılarak puanını 15 yapıp Mucurgücüspor’un arkasında averajla 2’nci sırada tamamladı.

U16 Gençler Ligi’nde mücadeleye 7’nci haftada oynanacak olan 3 karşılaşmayla devam edilecek.

7’nci haftanın açılış maçında Mucurgücüspor ile Atakspor karşılarken, Gençlikspor-Kırşehirspor, Minik Kramponlar-40 Şehirgücüspor ile 3 puan mücadelesi verecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)