6 TAKIMIN çift devreli lig usulüne göre mücadele edildiği Mucurgücüspor, 40 Şehirgücüspor ve Kırşehirspor’un şampiyonluk için kıyasıya yarıştığı U16 Gençler Ligi’nde yarın ve yarın oynanacak birbirinden zorlu 3 karşılaşmayla 8’inci hafta maçlarının heyecanı yaşanacak.

Ligin 8’inci haftasının açılış maçında Ligin 2’nci yarısı itibariyle son 2 karşılaşmasını kazanarak zirvenin ortağı olan Kırşehirspor ile şampiyonluk iddiası bulunmayan Atakspor karşı karşıya gelecek. Kırşehirspor ile Atakspor arasındaki karşılaşma yarın saat sabah 10.00’da Bağbaşı Sentetik sahasında oynanacak.

8’inci haftanın 2’nci karşılaşmasında18 puanla averajla 2’nci sırada bulunan 40 Şehirgücüspor ile Gençlikspor karşı karşıya gelecek. Karşılaşma yarın saat sabah 10.00’da Bağbaşı Sentetik sahasında oynanacak.

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Mucurgücüspor ile zirve hedefinin uzağında kalan Minik Kramponlar U16 Gençler Ligi’nin 8’inci haftasının kapanış maçında karşı karşıya gelecek. Pazar günü Bağbaşı Tesislerinde bulunan Sentetik sahasındaki karşılaşma saat 12.15’te başlayacak.

U18 LİGİ BAŞLIYOR. YARIN 2 MAÇ VAR

Öte yandan U18 Gençler Ligi’nde de yarın itibariyle maçlar start alacak.

Kırşehir’de 5 takımın çift devreli lig usulüne göre mücadele edeceği U18 Gençler Ligi’nde 2023 Futbol sezonu yarın oynanacak olan 2 maçla start alıyor.

U18 Gençler Ligi’nde Mucurgücüspor, Çiçekdağı Belediyespor, Yedigülspor, Atakspor ve 40 Şehirgücüspor mücadele edecek.

Ligin ilk haftasında yarın saat 15.00’da Bağbaşı Çim sahasında Yedigülspor ile Atakspor karşı karşıya gelecek.Günün ikinci ve son karşılaşmasında ise  Saat 16.00’da ise Mucur İlçe Stadyumunda Mucurgücüspor ile Çiçekdağı Belediyespor 3 puan mücadelesi verecek. Ligin ilk haftasını ise 40 Şehirgücüspor maç yapmadan bay olarak geçirecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)