Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen U12 Basketbol kız müsabakaları tam gaz devam ediyor.

Minik öğrenciler, geleceğin basketbolcusu olabilmek için büyük bir çaba içerisine girerken, turnuvaya Gençlikspor (A), Ömer Halis Demir Spor Kulübü, Gençlikspor (B), Kırşehir Akademispor ve Kırşehir Yıldızları Spor Kulübü katılıyor.

Pazartesi günü 2 maçla başlayan U12 Basketbol kız maçlarının açılış karşılaşmasında Kırşehir Gençlikspor (A) ile Ömer Halis Demir Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen mücadeleyi kazanan taraf Gençlikspor oldu ve turnuvaya galibiyetle başladı.

Günün 2’nci ve son maçında ise

Kırşehir Yıldızları Spor Kulübü ile Gençlikspor (B) takımları karşılaştı. Mücadelenin başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen Kırşehir Yıldızları Spor Kulübü turnuvaya galibiyetle başlayan 2’nci takım oldu.

U12 Basketbol kızlarda heyecan Cuma gününe kadar devam edecek. Cuma günü tamamlanacak olan turnuvada derece yapan takımlara madalya ve kupa töreni takdim edilecek.

Öte yandan Kırşehir Basketbol İl Temsilcisi Kaan Eroğlu’da Spor Muhabirimiz Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

Eroğlu yaptığı açıklamada, “Kırşehir’de son aylarda basketbol müsabakaları oynatmaya devam ediyoruz. Gerçekten çok çekişmeli ve kıran kırana maçlar seyrediyoruz. Burada alt yapıya çok ciddi bir şekilde önem veriyoruz. Bugün alt yapıya önem verilmeseydi bugün burada alt yaş kategorileri karşılaşmaları oynayamazdık. Sözlerimin başında da belirttiğim gibi gerçekten seyir zevki yüksek karşılaşmalar izliyoruz. Ben katılan tüm takımlara teşekkür eder, kalan maçlarında başarılar dilerim” dedi.

Gençlikspor, yara aldı: 1-1 Gençlikspor, yara aldı: 1-1

Muhabir: Fahrettin Toker