Fidan Ailesi'nin acı günü Fidan Ailesi'nin acı günü

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (FABKAM) ile Karakurt Köyleri Türkmen Derneği’nin ortaklaşa düzenlenen Türkmen Kadın Çalıştayı” yarın başlıyor.

FABKAM Müdürü Doç. Dr. Hatice Gülen ile Karakurt Köyleri Türkmen Derneği Başkanı Serdar Güneş’in ortaklaşa hazırladığı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Türkmen Kadın Çalıştayı program Ahi Evran Külliyesi-Neşet Ertaş Kültür Merkezi arasında saat 14.00’te Korteje Yürüyüşü ile başlayacak. Saat 14.30’de Neşet Ertaş Kültür Merkezi Aşık Said Salonu’nda çalıştayının açılışı gerçekleştirilecek. 

Kırşehir'in ev sahipliğinde dolu dolu geçecek olan ve birbirinden özel konuşmacıların yer alacağı çalıştaya, Prof. Dr. Ayfer Şahin, Prof. Dr. Gökçe Demir, Doç. Dr. Hatice Güler, Doç Dr. Emine Şener, Doç Dr. Songül Erdoğan, Prof. Dr. Bengü Polat, Dr. Öğr. Üyesi Suzan Yıldırım, Dr. Alev Öztürk Merdin, Dr. Derya Gürtaş Dündar, Dr. Hatice Gündoğan ve Öğr. Gör. M.İlay Vuslat katılacak.

Aynı zamanda Yörük Türkmen Dernek temsilcileri Zekiye Aksu, Kezziban Kaya, Meryem Pişkin Kaya, Yasemin Meydan, Fatma Su günün anlam ve önemini anlatan konuşma yapacaklar.

Karacakurt Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Serdar Güneş, üç gün sürecek Türkmen Kadın Çalıştayı programına tüm hemşehrilerini davet etti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)