Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (FABKAM) ile Karakurt Köyleri Türkmen Derneği’nin ortaklaşa düzenlenen Türkmen kadın Çalıştayı” 8-9-10 Mart’ta gerçekleştirilecek. 
FABKAM Müdürü Doç. Dr. Hatice Güler ile Karakurt Köyleri Türkmen Derneği Başkanı Serdar Güneş’in verdiği bilgiye göre, Türkmen Kadın Çalıştayı 8- Mart’ta Ahi Evran Külliyesi-Neşet Ertaş Kültür Merkezi arasında saat 14.00’te başlayacak Korteje Yürüyüşü ile başlayacak. Saat 14.30’de Neşet Ertaş Kültür Merkezi Aşık Said Salonu’nda çalıştayının açılışı gerçekleştirilecek. 
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen Türkmen Kadın Çalıştayı üç gün çeşitli etkinliklerle devam edecek. 
Karacakurt Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Serdar Güneş, 8-9-10 Mart tarihlerinde Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek olan Türkmen Kadın Çalıştayı programına tüm hemşehrilerini davet etti.
Kırşehir'in evsahipliğinde dolu dolu geçecek olan ve birbirinden özel konuşmacıların yer alacağı çalıştaya, Prof. Dr. Ayfer Şahin, Prof. Dr. Gökçe Demir, Doç. Dr. Hatice Gülen, Doç Dr. Emine Şener, Doç Dr. Songül Erdoğan, Prof. Dr. Bengü Polat, Dr. Öğr. Üyesi Suzan Yıldırım, Dr. Alev Öztürk Merdin, Dr. Derya Gürtaş Dündar, Dr. Hatice Gündoğan ve Öğr. Gör. M.İlay Vuslat katılacak.

“Mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum” “Mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum”

Aynı zamanda Yörük Türkmen Dernek temsilcileri Zekiye Aksu, Kezziban Kaya, Meryem Pişkin Kaya, Yasemin Meydan, Fatma Su günün anlam ve önemini anlatan konuşma yapacaklar.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)