Kim Milyoner Olmak İster Yarışması’nda 1 Milyon TL’lik soruya doğru cevap vererek  kazanan ve hikayesiyle tüm Türkiye’nin kalbinde taht kuran Rabia Birsen Gügercin, Kırşehir’e geldi.

Yarışmacı Rabia’nın hayat hikayesinden etkilenerek onun protez kol masrafını üstlenen Kırşehirli İş İnsanı Mustafa Düger ise Rabia’ya Kırşehir’in tarihini tanıttı.

65 ülkeye ihraç ettiği ürünlerine Kırşehir’e özgü Kaman, Ahi ve Cacabey isimlerini veren ve her zaman Kırşehir’in tanıtımında büyük rol üstlenen Mustafa Düger, Rabia Birsen Gügercin’e Kırşehir’de Ahiliği tanıttı.

Katıldığı yarışma programında büyük ödülü kazanan ve hayat hikayesiyle Türkiye'nin en çok konuşulan isimleri arasında yer alan Rabia, kendisine kol protez desteği sağlayan iş insanıyla birlikte geldiği Kırşehir'de Ahiliği tanıdı.

Hayat hikayesiyle insanların ilgisini uyandıran Rabia Birsen Gügercin,  iş insanı Mustafa Düger ile birlikte Ahi Külliyesi, Ahi Müzesi ve tarihi Cacabey Medresesini gezdi.

İş insanı Mustafa Düger'in yarışma sonrası iletişime geçtiği Rabia, Ahiliği ve Ahi felsefesini Kırşehir'e geldikten sonra daha iyi anladığını söyledi. Gügercin, açıklamasında; "Yarışmada elde ettiğim başarıdan sonra iş insanı Düger'in benimle iletişime geçmesi ve cömert desteği sonrası ilişkilendirdiğim Ahiliğin ne olduğunu Kırşehir'i gezdikten sonra anladım" dedi.

Kol protezinin daha erken bitmesi bekleniyor

Özbağ Belediyesi’nin yeni hizmet binası açılışı yarın Özbağ Belediyesi’nin yeni hizmet binası açılışı yarın

Geçirdiği kaza sonrası kolunu kaybeden ve katıldığı yarışma programıyla adından söz ettiren Rabia Birsen Gügercin'e kol protezi desteği sunan iş insanı Mustafa Düger, kol protezinin beklenenin altında bir zamanla Rabia'ya teslim edileceğini aktardı. Düger, "Protez işlemleri başladı ve 3 ay gibi bir zamanda protezi teslim edeceğimizi söylemiştik. Yapım süreci devam ediyor ama biz protezi belirttiğimiz zamandan daha önce teslim edeceğiz. Rabia'da günlük yaşamını daha da kolaylaştıracak" diye konuştu.

Ankara'da, protez üretimi yapan Kırşehirli iş insanı Mustafa Düger, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL kazanan Rabia Birsen Güvercin'in (24) estetik protez kol masrafını ücretsiz karşılayacağını söylemişti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)