Kırşehir’in efsane Emniyet Müdürü Osman Öztürk CHP’den aday adayı oldu Kırşehir’in efsane Emniyet Müdürü Osman Öztürk CHP’den aday adayı oldu

Dost ve kardeş Ülke olan Pakistan’da yazın meydana gelen sel afetinde 30 milyondan fazla insan olumsuz etkilenmiş, binden fazla kişi hayatını kaybetmiş, yüz binlerce ev yıkılmış ve binlerce hayvan telef olmuştu.

Kırşehir’den Pakistan’a ulaştırılmak üzere yola çıkan yardım tırındaki malzemelerin trenle ulaştırılmasının ardından insani yardım çalışmalarını yürütmek etmek üzere bölgeye görevlendirilen AFAD Kırşehir İl Müdürü İbrahim Avşar 50 gündür ülkede yürütülen  faaliyetleri koordine ediyor.

Son olarak Mersin Limanından uğurlanan  1.İyilik gemisini Karaçi Limanında karşılayan ekip Türkiye’den gönderilen 52 konteynırdaki 867 ton insani yardım malzemesini Pakistanlı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için çalışmalara devam ediyor. Yolda olan ve 49 konteynırda 763 ton insani yardım malzemesi taşıyan 2.İyilik gemisinin ise 4 Şubat 2023 tarihinde Pakistan’a ulaşması bekleniyor.

Afetin yaşandığı ilk dakikadan itibaren yardım için gereken hazırlıklara başlanmış ve sel afeti sonrasında 28 Ağustos 2022 tarihinde ülkeye ilk ulaşan insani yardım uçağı Türkiye’den gönderilmişti.

Hava Köprüsü kurularak uçaklarla gönderilen insani yardım malzemelerine ek olarak İyilik Trenleriyle de yardım malzemeleri gönderildi. Yardımların bölgeye gönderilmesi amacıyla Ulaştırma Bakanlığı işbirliği ile İyilik Treni Seferleri,Milli Savunma Bakanlığı işbirliği ile Hava Köprüsü oluşturuldu.

Demir ve hava yoluna ilaveten yapılan çalışmalar sonrasında İyilik Gemileri Pakistan’a sevk edildi. (HABER MERKEZİ)