AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal:

“Türkiye Yüzyılı Eğitimin Yüzyılı olacak”

Aleyna Çakır'ın annesi ile babası su kuyusuna düştü; itfaiye ekipleri kurtardı Aleyna Çakır'ın annesi ile babası su kuyusuna düştü; itfaiye ekipleri kurtardı

         AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

         Başkan Ünsal, mesajında şunları ifade etti:

         “Güçlü toplum, güçlü Türkiye hedefimize ancak nitelikli bir nesil, özgün ve milli bir eğitim-öğretim politikası ile ulaşabileceğimizi biliyoruz. Bu anlayışla 2002 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlendiğimiz andan itibaren eğitim-öğretimi en öncelikli gündem maddemiz yaptık. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun hayata geçirilmesinden, atamalara, derslik sayılarının artırılmasından, müfredatın geliştirilmesine ve ücretsiz ders kitaplarına varana kadar, eğitimin her alanında tarihi nitelikte pek çok reformu hayata geçirdik. Anadolu’nun huzurlu şehri Kırşehir, 46.033 öğrencisi ve 3.907 eğitimcisiyle elde ettiği başarı, “Eğitimde Marka Şehir Kırşehir” olarak adını tüm Türkiye'ye duyurmuştur. Bu gurur bize yeter.Eğitimde gerçekleşen bu başarının en büyük pay sahibi, eğitimin lokomotifi öğretmenlerimizdir. Bundan dolayıdır ki; Türkiye Yüzyılı'nda vatan evlatlarını yarınlara hazırlayacak yegane şahsiyetler, yine öğretmenlerdir. Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, başta görevleri başında şehit olmuş eğitimcilerimize, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm eğitim öğretim camiamızın 24Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)